Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fűtől miért kezd el gyorsan...

A fűtől miért kezd el gyorsan dobogni a szivem?

Figyelt kérdés
Elég para volt azthittem szívrohamot kapok...Nem volt lekenve semmivel rendes fű volt ezt biztos forrásból tudom és nem tettünk bele sokat sem és nincs semmilyen szív problémám se

2017. jan. 22. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos izgultál, hogy legelés közben rajtakap a csősz vagy a mezőőr.
2017. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális hogy gyorsabban ver
2017. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

CB1-es receptoron hat, ideges lehetsz tőle, ami miatt jobban odafigyelsz magadra és ha hajlamos vagy pánikra akkor megijedhetsz. fokozódik a szimpatikus hatás amitől gyorsabban ver a szived. ennyi. teljesen normális


wikipedia ha tényleg érdekel:

A CB1 receptor knock-out mouse study examined the effect that these receptors play on exploratory behavior in novel situations. Researchers selectively targeted glutamatergic and GABAergic cortical interneurons and studied results in open field, novel object, and sociability tests. Eliminating glutamatergic cannabinoid receptors led to decreased object exploration, social interactions, and increased aggressive behavior. In contrast, GABAergic cannabinoid receptor-knockout mice showed increased exploration of objects, socialization, and open field movement.[16] These opposing effects reveal the importance of the endocannabinoid system in regulating anxiety-dependent behavior. Glutamatergic CB1receptors not only are responsible for mediating aggression but produce anxiolytic-like function by inhibiting excessive arousal, which prevented the mice from exploring both animate and inanimate objects. In contrast, GABAergic CB1 receptors appear to control an anxiogenic-like function by limiting inhibitory transmitter release. Taken together, these results illustrate the regulatory function of the CB1 receptor on the organism's overall sense of arousal during novel situations and suggest that investigatory drive is associated with impulsive behavior.


Another study found that differential synthesis of anandamide and 2-AG in response to stress mediated beneficial effects of the hypothalamic-pituitary-adrenal axis. These effects were eliminated by the application of the CB1 antagonist AM251, illustrating that this receptor is essential for modulating the function of the stress response.[17]

2017. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aha értem de ugye ettől nem lehet belehalni vagy nem kapok semmilyen szívrohamot vagy valami ilyesmit????mert nagyon vert azthittem kajak elpatkolok olyan gyorsan vert....
2017. jan. 23. 23:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg azt én is tudom hogy gyorsabban na de ennyire???mert elég para volt azthittem elpatkolok
2017. jan. 23. 23:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne parázz rá és akkor nem lesz gond. Nekem is gyorsabban szokott verni de le kell szarni ez természetes. Haverom is múltkor ráparázott de mondtam neki ,hogy nyugodjon le a piicsába meg eltereltem a témát, röhögtünk és már nem is zavarta. :D
2017. jan. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdés az volt hogy miért kezd el gyorsan dobogni. Arra válaszoltam.

Miért nem azt kérdezted akkor hogy annyira gyorsan dobogott hogy azt hitted meghalsz es ez normális e.

Igen, normális.

Módosult tudatállapotban amúgy is fokozottan érzékeled ezt. Fű nem okozott még halálesetet. Kivéve ha nem fű volt.

Ne szívj többet és szálj le a témáról

2017. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!