Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg kicsit, duci' vagyok?

Etnevel009 kérdése:

Tényleg kicsit, duci' vagyok?

Figyelt kérdés
13-évesen 185 centi vagyok,63 kilóval (fiú)Mivel kicsit nehezebb vagyok a többi fiúnál,ezért le ,csöcsös'-öznek.Van egy másik fiú,aki 182 cm.Ő 45-48 kiló.Ő is a ,csöcsösözősök' közé tartozik.Valahol olvastam,hogy 180-190 centi között ebbben a korban 60-70 kiló között az egészséges.Akkor most én vagyok normális,ő vézna,nincs igazam? U.I:Ha rossz kategóriába raktam bocsánat! :)

2017. febr. 2. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Jesszus, el sem tudok képzelni egy 182 centis, 45 kilós fiút. Te is igen messze vagy a ducitól, inkább kórosan soványnak gondollak.
2017. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Te duci???? Ez valami vicc? Borzasztóan sovány vagy, a te súlyoddal a pasikat az szokta zavarni, hogy túlságosan vékonyak.

Hova ferdült a világ...

2017. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tévedtem. Megnéztem egy BMI kalkulátort, ebben a korban ez a súly egészséges, a másik fiú viszont tényleg sovány.
2017. febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatalon, kevés izommal ez nem kórosan sovány, de nyilván nem duci... Igen, a 45 kilós a véznaság, borzalmasan nézhet ki. Te teljesen rendben lehetsz a számok alapján, kérdező.
2017. febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A súly önmagában még belefér, de az nem mindegy, hogy ez izomként vagy látványos hájként van rajtad. Fotó alapján jobban lehetne véleményt mondani. Azért valószínűleg még beleférsz a normál testalkatba.


A BMI-kalkulátorok semmire se valók, mert életkortól és a csontozat arányaitól meg az egyéb testarányoktól függ a megfelelő testsúly, nem lehet mindenkit egy kalap alá venni. Gyerekekre főleg nem alkalmazható, bár náluk se mindegy, hogy hol állnak a pubertásban. De hogy a "pasi"-tól, vagyis a felnőtt férfi testarányaitól egész távol áll a kérdező, az biztos.

A pubertás egyes fokozatain meg kötelező érvénnyel soványabb az ember a felnőttkori versenysúlyánál, mert olyankor felfelé növekszik erősebben, mint széltében. Vagyis, aki ebben az időszakban olyan súlyú, mint egy egészséges felnőtt, az 20 éves korára nagy valószínűséggel túlsúlyos lesz. De szerencsés kivételek természetesen mindig vannak.

2017. febr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bmi-re sem jó. 18.4
2017. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Gyerek BMI kalkulátor

Adja meg a következő adatokat

Nem

Kor

13

év

Magasság

185


Súly

63


Eredmény

BMI

18.4

BMI százalékos

50

Eltérés az átlagtól

1.0

Automatikus újraszámolás Újraszámol

AllNutritionals.com


A kalkulátor 3 és 18 év közötti gyermekeknél használható.


A 3 százalékosnál kisebb értékek jelentős súlyhiányra utalnak: feltétlen vizsgálni kell a gyermek egészségi állapotát, figyelembe kell venni táplálkozási és szociális körülményeit.


A 3 és 10 százalékos közti értékek sovány gyermekre utalnak.


A 10 és 75 százalékos közé eső értékek megfelelő tápláltságot jeleznek.


-----------------------------------


Tehát igenis jó BMI-re is, mert a "BMI százalékos" 50, ami 10 és 75 között van!

2017. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez még kevés is... 182 cm-hez 45 kilót meg el se tudok képzelni, én vagyok annyi 155 cm-rel:D

13/l

2017. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
180 cm-rel vagyok 70 kiló.engem az osztálytársaim nem dagiznak hanem néha ˇcsont és bőröznekˇ:D.Szóval nincs gond vele szerintem. 13/F
2017. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem kamu, hogy 13 évesen ilyen adataid vannak..
2017. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!