Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen füldugót használtok...

Milyen füldugót használtok alváshoz?

Figyelt kérdés

Zajos környéken lakok, ráadásul érzékeny a fülem, nem tudok zajban elaludni és a legapróbb neszre is felébredek, így nekem az alváshoz elengedhetetlen a füldugó.

Tavaly kezdtem el a gyógyszertárban kapható narancssárga szivacsos füldugót használni, az elején nagyon jó volt, de mostanában egyre silányabb minőségűek, egyre puhábbak, egyre kisebb a sűrűségük, így egyre jobban átengedik a zajokat. Váltani szeretnék, mert már úgy áteresztik a zajt, mintha nem is lenne semmi a fülemben.

Szétnéztem a neten, de csak olyat találtam amivel le akarják húzni az embert, hogy egy valag pénzt kifizessen olyan füldugóért ami annyit sem ér, mint a narancssárga.

Szerintetek hol érdemes keresgélnem? Tudtok olyan típust, ami működik? Lehet valahol olyan füldugót kapni ami tényleg tompítja a zajokat és nem csak le akarják húzni vele az embert?



2017. febr. 5. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
van olyan lehetőség, hogy kiöntik a füled, és abból a mintából készítenek neked füldugót. Nem olcsó, de hosszú távon megéri.
2017. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
És hogy kelsz fel?
2017. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló, olvastam a fülhöz kiöntött füldugóról. Őszintén szólva nem szeretnék egy valag pénzt kiperkálni valamiért, ami vagy működik, vagy nem és az eddigi tapasztalataim alapján a vagy nem az esélyesebb.

2-es válaszoló, először az alvás kérdését szeretném megoldani, hogy legyen egyáltalán miből felkelni.

2017. febr. 5. 22:37
 4/5 hosszúhajú ***** válasza:
100%
ohropax - ebből is van több, mind másra , van elalvásra, uszodába... én classicot használtam és bejött, kb 1200 - 6 darab de mosható így többször használható. van olyan kúp alakú is , de van piros is kerek.aztán van olyan is ami viaszos ez már más márka, fekete - narancs a doboz, és van rajta egy méhecske- comfort. az csak egyszeri. van egy szundi nevű is.
2017. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Tök érdekes, mert én jó 18 évvel ezelőtt találkoztam ezzel a 3M narancssárga füldugóval és abszolút nem érzékelek minőségváltozást azóta. Csak nekem megfájdul a fülem alvás közben, ha beletömök egy ekkorát, ezért a végéből kicsit le szoktam vágni. Ugyanilyen típusú füldugókat a dm-ben is láttam vagy 4 különbözőt, lehet érdemes lenne megnézned ezeket a német drogériákat.

Most, hogy így belegondoltam, a zaj tompítását kétféleképp tudom elképzelni, az egyik, hogy mechanikusan elzárod a füledet, a másik, hogy "ellenzajt" keltesz, vagyis olyan típusú zajhullámokat indítasz kifelé, amik kioltják a bejövő hullámokat. Nem tudom ez megoldható-e füldugóban, úgyhogy szerintem az előbbi típusú az, amiben gondolkodni érdemes. Egyébként nem csak a fülünkön át érzékelünk zajokat sajnos, de az az egyetlen hatásosan kezelhető "bejárat".

2017. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!