Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon ki vagyok merülve. Meg...

Nagyon ki vagyok merülve. Meg kell állnom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nehéz egyetemre járok, 2 évet már megcsináltam. Ez a félév egy műtéttel indult, így év eleje óta próbálom utolérni magamat. Lesz vizsgám, ami nem sikerül, mert már az asztalhoz ülni sincs erőm. Nem tudok aludni, nagyon stresszelek, hányingerem van. Meg akarom mondani a szüleimnek, hogy ki szeretnék hagyni fél évet, hogy rendbe tegyem magam, kicsit helyre jöjjek, persze keresnék valami munkát. Félek a reakciótól. Mit javasoltok?

2017. febr. 6. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyj ki félévet! Egy nyugodt hétre van szükséged, semmi másra. Szedj vitaminokat, külön magnéziumot, és egy hétig ne törődj semmivel. Az bőven elég lesz. Fél évet nem kell csak emiatt "pihenni". Az erős túlreagálás lenne.
2017. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy államin vagyok, így a kreditszám is számít. A következő félévben nem tudnék annyi tárgyat felvenni, hogy meglegyen a minimum. Szóval kicsit kényszerszerű lenne ez a pihenő.
2017. febr. 6. 14:07
 3/7 topoliner válasza:
Azt se tudja milyen műtét, mi, hogy, környezetét a kérdezőnek, de már jön az univerzális vitaminok duma, agyamat eldobom. Ez a kérdés is üres, nem tudom mit vár nulla környezeti változóval a kérdező, babusgatást? Korrekt tanácsot adni KONKRÉTUMOK mentén van némi esély, anélkül csak általános hülyeségekre lehet számítani. Amikkel semmire nem mész. Nyilván ha olyan állapotban vagy, hogy figyelni nem tudsz, akkor egyértelmű a dolog. Nincs ilyen esetben valamiféle méltányossági eljárásra lehetőség?
2017. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan eldobhatod az agyad, utolsó. Orvosi TÉNY, hogy egy stressztől kimerült szervezet nagy eséllyel vitamin-és ásványi anyag hiányos, ez a fene biológia már csak így működik. Ez esetben viszont pótolni kell, mert idegkimerülésre az is hat. Aki pedig hány a stressztől, annak fokozottan.

Döbbenetes, nem?

2017. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy tünetek és pontos helyzetleírás mellett milyen KONKRÉTUMOT írhatnék még. Nem akarom sajnáltatni magam, mert tudtam, hogy nehéz lesz. Mandulaműtét volt, önbizalomhiányom van, egyetem előtt 8-9 évig élvonalban sportoltam, most semmi, veszekedés van itthon, állandóan, a nagyszüleim haldokolnak. Évek óta versenyekre járok az egyetem mellett pluszba. A párkapcsolatomat is nehéz normális keretek között folytatni ekkora hajtás mellett. Ezek a körülmények.
2017. febr. 6. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudok aludni, nagyon stresszelek"


Először rendesen ki kellene aludnod magad. Amikor kipihent vagy, akkor kellene újra elgondolkodni ezeken a dolgokon.

Így egy ördögi kör ez most. Kialvatlan vagy, próbálod hajtani magad, de kialvatlanul nagyon rossz a teljesítményed és a hatásfokod. Ha így folytatod felőrlöd magad feleslegesen.

Amúgy tényleg önbizalomhiányos vagy. Azt írod, hogy kihagynál egy félévet, hogy kicsit helyre jöjj. Egy fél év alatt kirobbanó formába kell hoznod magad!

Ezt az egyetemet te választottad magadnak, vagy a szüleid?

2017. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én választottam.
2017. febr. 11. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!