Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ez így? Mit tegyek?...

Normális ez így? Mit tegyek? Canespro tapasztalat.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokat járok uszodába és úgy látszik, összeszedtem egy körömgombát. A két nagylábujjamon a köröm legszélén volt némi elszíneződés, kb. 2 mm körmönként. Tegnapelőtt vettem Canespro-t. Azt írja, csak a gombás körömrészre hat (az egészségesre nem!) és úgy írja, a kenőcs a fertőzött körömrészt felpuhítja és azt le kell kaparni a csomagban mellékelt kaparóval, majd a körömre megint kenőcs, ragtapasz és ez így megy a fertőzés súlyosságától függően 7-14 napig.

Tegnapelőtt este feltettem az első adagot, rá a tapaszt. Előírás szerint 24 órával később, tegnap este levettem a kötést és mit látok: az egyik körmöm teljes egészében, egy darabban, tőből levált! Megdöbbentem, de folytattam a kezelést: ezt csak áztattam, kentem ragasztottam (nincs mit kaparni), aztán szépen lekezeltem a másik nagylábujjam körmét (áztatás, kapargatás, kenőcs, tapasz), erre ma estére az is levált csendben a kötés alatt! Röhej, hogy - tényleg és nagyon őszintén!!! -, csak a legszélén volt némi - nem is csúnya, csak közelről lehetett észrevenni - elszíneződés, csak nem akartam, hogy esetleg elterjedjen, erre most itt állok két ocsmány, csupasz, köröm nélküli nagylábujjal :=) .

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Normális ez? Lehet, hogy mindkét körmöm teljes egészében egy "gombatenger" volt úgy, hogy nem is látszott rajta semmi? Folytassam a kezelést, elvégre semmilyen, a tájékoztatóban felsorolt mellékhatást nem tapasztaltam, éppen "csak" mindkét körmöm leesett két nap alatt? Kínomban röhögök az egészen, de közben sírni lenne kedvem (de az úgysem fog segíteni), mert most egész nyáron csúnya lesz a lábam.


2010. máj. 7. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Fuhhhhhhhhhhhhhhhhhhh! Hát, én nemtudom. Elmennék orvoshoz és megmutatnám. Ciki lehet! XD
2010. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kenőcsöt érdemes továbbra is használnod, lábbelit pedig csak zoknival vegyél fel a felülferőzés megelőzése végett, a zoknit legalább naponta cseréld (mert azt tudod, de a lábbelit nem). Ez viszont megítélésem szerint kevés lesz, a legjobban akkor jársz, ha elmész egy bőrgyógyász szakorvoshoz és elpanaszolod a problémád. Könnyen lehet hogy komolyabb kezelés kell(vényköteles gyógyszer), s ha tényleg vmilyen fertőzést sikerült összeszeded jobb is ha minél előbb kezelteted, mert átterjedhet a többi lábujjadra is!
2010. máj. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Utolsó, lehet, hogy félreértettél: a problémám éppen az, hogy az ujjaimon a kezelés 2.napjának estéjére NEM MARADT köröm! Most itt állok hétvégén, hétfőig rendelés 0.

Azért nem "tétlenkedtem", felhívtam a sógoromat (bár nem bőrgyógyász, de laborban kutatóorvos és a körmeimet is látta már sokszor). Őszerinte sem volt látható fertőzés az egész körmömön, arra tippel, hogy mivel nagyon vékonyak a körömlemezeim, egyszerűen csak feláztak a non-stop krémes dunsztban. Mindenesetre jól kinevetett ő is :=(


Hát mindenkinek üzenem, hogy kétszer is gondoljátok meg, mielőtt használjátok a Canespro-t! Pl. akinek nagyon vékonyak a körmei (mint nekem is), inkább bízza bőrgyógyászra a kezelést!

2010. máj. 8. 07:31
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Én is Canespro-t használok. Szerintem nagy hiba volt rákenni a körmödre, hiszen még nem volt teljesen fertőzött. A körömgombás köröm megvastagodik, keményebb lesz, ezért nem esik le a Canespro-tól az egész köröm. De mivel a te körmöd nem volt teljesen fertőzött és normális(vagy a te esetedben vékonyabb) körömről van szó, ezért a tied egybe leszedte. A te körmödre inkább csak gombaölő lakkot, vagy nailnert kellett volna használni.


Üdv.

2010. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
73%

Szia!

Sajnos én is összeszedtem egy komoly körömgombát, (nyár, tengerpart, koszos fertőzött homok, mezítláb).

Mindkét nagyláb ujjamon komoly elváltozás lett.

Az ecetes áztatásos, piszkálásos módszer sajnos nem segített, sőt az ecet kimarta a környező bőrt is, és csak annak meggyógyulása után mertem az (állami) dokihoz menni.

A bőrgyógyász mintát vett belőle, bevizsgálták, majd hosszantartó tablettás (jó drága) kezelést javasolt.

Mivel a tablettának nagyon komoly mellékhatásai lehettek volna, ezért rendszeresen (havonta) vér és egyéb kontrolok is voltak.

Egy év múlva sem változott semmi.

Na akkor robbant be a köztudatba a NailNer.

Az egyik körmömet valóban hetek alatt meggyógyította, ám a másikra a súlyosabbra már a második stiftet is elkentem, de nem segített.

Most ezt próbálom ki, mert azt hallottam, ez megoldja a brutálisabb eseteket is.

Remélem.

Szerintem az enyhébb esetre a NailNer a jobb, hiszen észre sem lehet venni, ha kezelés alatt van a köröm, ám a brutálisabb elváltozás esetén (már túl vastag a gombás köröm) szerintem a Canespro a megoldás, mert az leszedi a beteg körmöt fájdalom mentesen, így a szer könnyebben hozzá fér a gombához.

Én elkeseredésemben már a műtéti körömeltávolításon is gondolkoztam, (volt, aki azt javasolta) de ez annál sokkal jobb lesz, remélem.

2010. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyugodtan vágj bele, most már én is megnyugodtam, a körmöm azóta makkegészségesen és szépen nő, már majdnem ugyanolyan hosszú, mint régen. Igazából még kb.1-1,5 mm-t kell csak nőnie (nagyon lassan nő :( ), hogy a régi fényében tündököljön :=).
2010. szept. 4. 17:43
 7/12 ganettos válasza:

sziasztok


nekem nagyon csúnya volt a lábkörmöm, vastag.

2hétig használtam a canesprot és simán lejött a körmöm,de a legalsó részét már nem tudom levágni.

most mit csináljak?

a választ előre is kösz

2010. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
90%

Sziasztok!

Én is leírom a saját tapasztalatom, mert úgy látom ez a körömgomba mindig aktuális téma. Én is így találtam meg ezeket a bejegyzéseket két hete. Akkor kezdtem el a Canespro-t használni.

Én nem vagyok orvos, de nekem a következőket mondták: ez a körömgomba lassan népbetegségnek számít, mert állítólag 10-ből 7 embernek van vagy volt gombás fertőzése!! Ami nagyon durvának hangzik, de ezt pedikűrös is megerősítette! Előle úgysem lehet eltitkolni sem lakkal, sem semmivel.

Sokan éveket, évtizedeket is leélnek a körömgombával anélkül, hogy tennének ellene, pedig sok megoldás létezik!!

Nálam a köröm fertőzése úgy kezdődött, hogy egy saját pedikűr után (véletlenül megvágtam a lábam a köröm alatt) hosszú strandolás következett, mert nyár volt éppen. Ennek két éve. Már hónap alatt mire észbekaptam, sárgás lett a körmöm felszíne, de akkor sajnos nem foglalkoztam vele, mert gondoltam, majd elmúlik vagy csak lesz valami. Egyre keményebb lett a felszíne, nem lehetett levágni és teljesen elszíneződött, úgy hívtam, hogy orrszarvú patája! Utáltam!

Nagyon ronda volt és egyáltalán nem esztétikus. Nagyon utáltam, hogy nyáron is zárt cipőben kellett lennem.

Olvastam ugyan a neten különféle házi praktikákról, mint ecet, stb, de szerintem ezek nem válnak be,nem is akartam kísérletezni velük.

Most határoztam el, hogy véget vetek ennek és két hete vettem egy Canespro-t, persze előtte rákerestem a neten mindenféle fórumon, hogy miket írnak róla, mert jó húzós az ára!

Fél éve vettem egy Candibene Ratiofarm nevű spray-t, amit reggel és este fújtam a körmömre, ennek annyi hatása volt, hogy már egészséges köröm kezdett nőni, a tövénél, kb 1 cm-es rész, de a felette lévő még sárgás és beteg körömrészt nem tudtam leszedni, mert állatira fájt és minden cipő nyomta már a köröm tetejét, nagy is volt már. De mondom, olyan kemény, hogy nem bírtam levágni!

Irtóztam attól, hogy le kelljen műtéttel vetetni a körmöt, ezért próbáltam ki a Canespro-t nagy reményekkel!

És tényleg bevált!!

1 hét alatt lejött teljesen a sárgás, beteg körömrész és az nem igaz, amit olvastam mindenfelé, hogy az egészséges körmöt is leszedi, mert nekem az a rész nem jött le! Pedig oda is kentem a krémből.

Naponta szorgalmasan áztattam, kapartam, kenegettem, mondjuk elég macerás és a tapasz egy nagy nulla benne, mert két másikkal kellett ráragasztanom, hogy ott maradjon a lábujjamon, de a lényeg, hogy nagyon jó ez a krém és fájdalommentesen lejött a körmöm, pedig előtte nagyon fájt, 1 hét használat után 2 nap alatt lejött a beteg körömrész!! Most mondjuk alig van körmöm, de lényegesen szebb így is, mint elsárgulva!

Most Canesten plus krémet vettem, mert a tájékoztató szerint ezt kell még hetekig használni, hogy biztosan elpusztuljon a gombás fertőzés.

Bőrgyógyász mondta, hogy enyhébb fertőzésnél, a kezdeteknél, mikor még csak elváltozik a köröm színe, de tényleg az elején, hatásosak az olyan szerek, mint a Nailner, vagy a Candibene spray (ára 1000 Ft volt), vagy hallottam egy olyat is, aminek a neve Opi Fungus Fix körömgomba elleni szer (3-4000 Ft)pedikűrösök is használják; de ezek csak akkor jók, ha még nem terjedt el a fertőzés, utána vagy gyógyszeres (de ezek durvák)kezelés kell, vagy körömlevétel, és jó alternatíva lehet még a Canespro.

Remélem, másoknak is tudtam valamit segíteni, de mindenkinek üzenem, hogy ne hagyjátok annyiban a körömgombát, mert nagyon makacs egy fertőzés és utána csak rosszabb lesz!

Egy 11 hós kisfiú anyukája

2011. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%

Nehogy elmenjetek bőrgyógyászhoz. Ember leoldottad a körmöd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bedőltél egy hazug reklámkampánynak. Ezután keress meg légyszives egy bőrgyógyász kollégát és kérj tőle lakkot ami színtelen és azzal kenegest a körmöd megelőzés céljából. És ne oldd le a körmöd a továbbiakban, mert nagyobb bajt is okozhattál volna

2011. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó WTF?

Én beütöttem a lábam és azután lett gombás a nagylábujjam körme, habár még csak 23 vagyok. Nekem is már hosszú ideje nem használt semmi. A bőrgyógyász azt mondta, várjunk még, de ha még hónapok múltán sem javul, felír gyógyszert! Nem javult, mert mindig felülfertőződött. De amúgy eszem ágában sem volt gyógyszert szedni, ami az egész szervezetemre hat, egy körömgomba miatt. Ugyan már! És akkor kipróbáltam a Canespro-t. Én már egy hete kenegettem, de nem történt semmi. Aztán egy kiadós gyaloglás, és egy szűk cipő segítségével végre levált a beteg körömrészem! A körömágyi egészséges körmöm megmaradt, és az nőtt tovább. Aggódtam, hogy hogy fog így nőni, de tökéletesen sikerült. A bőröm sem volt érzékeny köröm nélkül. Ma már nyoma sincs a gombának, és szép körmöm van! Szerintem csak az szedjen gyógyszert, akinek nem csak 1 körme, hanem mondjuk az összes gombás, mert annak már tényleg valami más lehet a hátterében, mint egy sima egyszeri fertőzés.

2012. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!