Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosi szakirányokon belül...

Az orvosi szakirányokon belül milyen "hierarchia" van?

Figyelt kérdés
Pl kórházi orvosoktól (sajnos), hallottam, hogy a háziorvosokat nem tartják valami sokra, sőt... Holott szerintem egy JÓ háziorvos igenis becsülendő, mivel nagyon jó diagnosztának kell(ene) lennie. Szerintetek melyek azok az irányok, amik a "top" és amik a kevésbé elismertek, esetleg "lenézettek", akár szakmán belül, akár a laikusok által?

2017. febr. 9. 12:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
2%
Nem mondtam hogy csak a SOTE nehéz,a Szegedi,Pécsi úgynaúgy nehéz de a ponthatár eleve azt jelzi,hogy milyen ponttal tudsz bejutni.SOTE legrégebbi orvos képző egyetem Magyarországon,és Diplomája világ szerte beismert,ide jönnek küldföldről több százan csak azért hogy SOTE tanuhassanak,nem azt mondom hogy a többi orvosi egyetem nem nehéz,nem jó de SOTE -ÁOK Magyarország orvostudmány ranglistán 1.helyen van és igen itt a legmagasabb ponthatár,legnehezebb.Orvosi egyetem elve nehéz mint a többi,azzal hogy bekerülsz még nem leszel orvos,simán megbuksz azt mész a fenébe,orvosira simán jellemző hogy csak a fele kap diplomát.Egy orvos gyógyít,életet ment.És igen kemény a tanulás az egyetemi években,ezt nem tudod tagadni,6év+3-7év szakorovos képzés után az ember 30 éves.Lehet hogy szerinted nem kell sokat tanulni az orvosin,de barátom 400ponttal esélyed nincs az orvosira.Ahol alap feltétel az emelt biosz és kémia vagy fizika.Hol van 480pomtos határ ?Nem létezik barátom,oda hogyan jutsz be?95-95pontos emeltel jutsz be? Ne viccelj már 460 van,de 480 azért tulzás
2017. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Te hülye vagy. Magyarországra többszázan jönnek külföldről, csakhogy a SOTE-n tanulhassanak. A POTE-n is van külön német nyelvű képzés a németeknek és külön angol nyelvű, ahova járnak spanyolok, arabok, franciák, de van kanadai is és rengeteg afrikai-amerikai. És mi alapján állítod ISMÉT, hogy a többi is nehéz, de a SOTE a legnehezebb? Mire alapozod? A ponthatárra? Az a felvételizők számától függ, nincs köze az oktatás színvonalához, és a számonkérésekhez.
2017. febr. 11. 15:58
 13/28 A kérdező kommentje:
És hol írtam, hogy 400 ponttal van esélyed orvosira, te agyhalott?! Szövegértés egyes.
2017. febr. 11. 15:59
 14/28 anonim ***** válasza:
2%
Azért nézz előbb utána mielőtt hülyeséget irogatsz,az erettsegi max pontszam 500,evekkel ezelott volt 480pontos.eleve 400+100többletpont,nemhiszem hogy valahol 480-500 lenne a ponthatár,ahol majdnem kikell maxolni a pontot azert nem minden 3.embernek van 480pont folotti pontja.Es igenis a ponthatar jelzi az adott szak nehezseget es kovetelmenyet.Hulye nem kerulhet be orvosira ezert kell a ponthatar,azert nem mindenki lehet orvos.Nezd meg a SOtE tuljelentekezsed,1700 jelentkezonol 300zat vettek fel a AOKra.
2017. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
By the way a másik 3 orvosi diplomája is világszerte elismert. Elfogadják egész Európában, sok PTE-t végzett orvos dolgozik Angilában, Írországban, rengeteg Németországban. Az USA-ba a USMLE vizsgához is mind a 4 magyar orvosi akkreditált egyetem, nem csak a SOTE.
2017. febr. 11. 16:02
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Haha nagyon jo vagy,es honnan veszed hogy SOTE nem a legnehezebb.Budapesten a Fazakesba a legnehezebb bekerulni nem a tuljelentkezes miatt,mert nem akarnak hulyet felvenni azzal magasabb a ponthatar es igen a fazekas a legszinvonalasabb a tanitas,es legnehezbb na es miert itt a

egmagass a ponthat?Egyetemeknel foiskolaknal ugyanez van.Miert van tuljelentkes?mert jo az iskola,es sokan akarnak ra jelentkezni,mindenki a legjobbat akaja,legyen az barmi is.BMW es trabant kozott valasztanal?

2017. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Te tényleg beteg vagy.... Mi köze van egy szak nehézségének a ponthatárhoz? Akkor a kémia szak könnyű, ha a minimális 280 a ponthatár? És azt hol írtam, hogy 480-as a pontrendszer?!?! Hol olvastál ilyet?! Egyébként meg, hidd csak el, 2015-ben az ELTE-n angol nyelv és kultúra – német és nemzetiségi német nyelv és kultúra osztatlan tanári szakra 492 volt a ponthatár. 2016-ban a Károly Róbert Főiskola pénzügy és számvitel alapszakára 500 pont kellett. Akkor a te "logikád" szerint ezek sokkal nehezebbek, mint az orvosi, mert magasabb a ponthatár.
2017. febr. 11. 16:07
 18/28 anonim ***** válasza:
1%
Nezd meg a ranglistakat,SOTE AOK elso helyen van.akkor is ha nem a legszinvonalasabb,igazsag az igazsag,akar hogy mondod.
2017. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Tehát a SOTE a BMW, a másik 3 orvosi meg a trabant. Így értetted, nem? A SOTE-ra a legjobbak mennek, a másik hármat meg minden hülye elvégzi?
2017. febr. 11. 16:10
 20/28 anonim ***** válasza:
3%
500pont? igen? hat a nagy turot csak te nem vagy turos baratom.maxolva a pontot?baratom te elvagy veszve
2017. febr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!