Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosi szakirányokon belül...

Az orvosi szakirányokon belül milyen "hierarchia" van?

Figyelt kérdés
Pl kórházi orvosoktól (sajnos), hallottam, hogy a háziorvosokat nem tartják valami sokra, sőt... Holott szerintem egy JÓ háziorvos igenis becsülendő, mivel nagyon jó diagnosztának kell(ene) lennie. Szerintetek melyek azok az irányok, amik a "top" és amik a kevésbé elismertek, esetleg "lenézettek", akár szakmán belül, akár a laikusok által?

2017. febr. 9. 12:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
4%
Nme mondtam ilyet,csak ertsd te azt akarod kihozni hogy nem a SOtE a legszivonalasabb
2017. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Haggyjuk veled beszelni agysejt pusztitas,az agysejtek meg nem osztodnak szoval inkabb hagyjuk.Maradjon a legnehezbb a 500PONTHATAROS SZAK amit mondtal?Es orvosira nem,nem nehez bekerulni
2017. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Szerintem mind a 4 orvosi ugyanolyan színvonalas. A helyesírásod meg téged jellemez. Igazi büdös tahó vagy. Orvosi egyetem.... neked még érettségid sincs szerintem. Na, tessék, te nyomorult: [link]

Keresd ki a pénzügy és számvitel állami ponthatárát....

2017. febr. 11. 16:13
 24/28 A kérdező kommentje:
Egyébként el vagy tájolva, nem kicsit. Nem én akarom kihozni, hogy a SOTE nem színvonalas, te akarod kihozni, hogy sokkal színvonalasabb, mint a másik 3, konkrétan a BMW-trabant hasonlatot hoztad fel. Előtte meg azt írtad, hogy mind a 4 orvosi nehéz. Nem érzed az ellentmondást?
2017. febr. 11. 16:17
 25/28 A kérdező kommentje:
Még valami, csak úgy mellékesen. Vannak ismerőseim, akik az egyik vidékin épphogy megszerezték az átvételhez szükséges átlagot, aztán a SOTE-t utána 4-esekkel meg 5-ösökkel végezték. Mind a 4 ugyanolyan színvonalas... Hiába próbálod az ellenkezőjét beállítani. Biztos azért tanulnak Pesten is a POTE-s professzor kórtan könyvéből, mert olyan sz.r.
2017. febr. 11. 16:19
 26/28 A kérdező kommentje:

De csak, hogy -veled ellentétben- ne a levegőbe beszéljek. Valóban, bizonyos statisztikákat a SOTE vezet, de másokat nem. Ezért is mondom azt, sok emberrel egyetemben, hogy egy színvonalon van a 4 orvosi. Itt van ez, már ha tudsz angolul:

[link]

[link]

Itt pl ha megnézed az employer reputationt, a SOTE 59,7 pontot kapott, a POTE meg 62,5-öt.

Amúgy meg full offtopic lett az egész. Nem ez volt a kérdés. Végzett orvosokról kérdeztem, te meg elkezdted isteníteni a SOTE-t, hogy az milyen nehéz, szemben a vidéki orvosikkal.

2017. febr. 11. 16:28
 27/28 anonim ***** válasza:
97%

„Az orvosi szakirányokon belül milyen "hierarchia" van?”

Szeritnem nincs hierarchia, minden orvos munkája fontos, és mindegyiknek szüksége van időnként a többi szakterület munkájára is. A sebésznek és a belgyógyásznak szüksége van a háziorvosra, hogy már főleg azok a betegek kerüljenek oda, akik valóban sebészeti/belgyógyászati ellátást igényelnek. Ugyanúgy egymásra is szükségük van, mivel sebészeten is felléphetnek belgyógyászati problémák, és belgyógyászati betegeknél is felléphet műtéti indikáció. A sebész nem tudna aneszteziológus nélkül műteni, viszont sebész nélkül az aneszteziolgógus munkája is felesleges volna... Ugyanúgy kellenek az egyéb szakmák is, akár csak konzílium erejéig. Az elméleti intézetben dolgozó orvosok szerepe a képzés során elengedhetetlen + az alapkutatások gyarapítják a tudomány legújabb ismereteit. Nincs tehát hierarchia. Beképzelt emberek minden szakmában vannak, de nem ők a többség szerencsére. Velem eddig egész életemben összesen kétszer fordult elő, hogy egy kolléga lenézett, mert a saját szakirányát felsőbbrendűnek gondolta. A legrosszabb tapasztalataim egyébként a radiológusokkal vannak, de velük sem lenézés terén.


OFF:

#11, 14, 16, 18:

„ide jönnek küldföldről több százan csak azért hogy SOTE tanuhassanak...”

Ha már mindenképp ez számít, akkor a DE-n több a külföldi, mint a SOTE-n, PTE ÁOK-n pedig a külföldi orvostanhallgató több, mint SE ÁOK-n. És ők meg azért jönnek, hogy Debrecenben vagy Pécsen tanulhassanak. De ugyanígy, SZTE ÁOK-n is sok külföldi akar tanulni.


„de a SOTE -ÁOK Magyarország orvostudmány ranglistán 1. helyen van”

Vannak ranglisták, amelyeken valóban első helyen van. Másokon meg éppen utolsó, vagy akár fel sem került. Ezek a ranglisták egyébként semmire sem jók.

[link]


„BMW es trabant kozott valasztanal?”

A hasonlatod abból a szempontból jó, hogy az egyetemeket rangsoroló listák kb. olyanok, hogy simán ki tudnák azt is mutatni, hogy a trabant jobb, mint a BMW. Meg fordítva is. Attól függ, hogy választunk paramétert. Erről itt írtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

(16-os hozzászólás)


„és igen itt a legmagasabb ponthatár,legnehezebb.”

A ponthatár és a nehézség között semmiféle összefüggés nincs. Legfeljebb a BEKERÜLÉS nehezebb. Ez meg elsősorban a megközelíthetőséggel magyarázható. Budapestt az ország közepén van, ráadásul minden vasútvonal és autópálya oda vezet. Tehát általában ez az egyik alternatíva, meg a másik 3 egyetem közül a legközelebbi (mivel a többire már annyit kellene utazni, hogy nem igazán éri meg).


„Nezd meg a SOtE tuljelentekezsed,1700 jelentkezonol 300zat vettek fel a AOKra.”

Máshova is nagy a túljelentkezés. De mivel Budapesten többen laknak, és a legtöbb helyről jobban meg is közelíthető, mint a másik 3 kar vonzáskörzete, nyilván ide fognak a legtöbben jelentkezni. Nem azért, mert jobb lenne vagy esetleg éppen könnyebb lenne, hanem azért, mert ezt a legkönnyebb megközelíteni. Nem kell többet belelátni, mint ami.


Kedves kérdező, talán néha te is kicsit többet látsz a sorok között, mint ami az író szándáka volt. De érthető, mert mostanság eléggé aktívak a trollok.


Hogy mi a troll(ok) célja, azt csak sejteni lehet, nagyjából 4 lehetőség van:

1. kibukott PTE-ről, SZTE-ről, vagy DE-ről és így próbál bosszút állni

2. a SE-re jár, és kell az ego-jának, hogy bizonygassa, hogy ahova ő jár, az az iskola a legjobb

3. PTE-re, SZTE-re vagy DE-re jelentkezik, és azt gondolja, hogy a jelentkezési határidő közeledtével így el tudja onnan riasztani az embereket, így neki nagyobb esélye van bekerülni (persze nem, mivel egy épeszű ember nem ül fel neki, mert látható, hogy nincsenek érvei, de ennyi esze nincs)

4. unatkozik


Akárhogy is legyen, senki nem veszi komolyan, neked sem érdemes.

2017. febr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarok nagyon off-olni, de orvosi egyetemek közül tényleg a SOTE a Top1 Magyarországon.
2017. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!