Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire terjedt...

Szerintetek mennyire terjedt el vagy mennyire van terjedőben az orvosok "doki" megszólítása?

Figyelt kérdés
Pl családdal én is meg az ismerőseim is szoktuk használni, de ha ott vagyok a rendelőben, akkor ha férfi az orvos, doktor úrnak szólítom, ha nő, akkor doktornőnek, és magázom őket, ahogy az ügyvédet, a tanárt, a postást stb, mindenkit, akit nem ismerek személyesen, csak munkakapcsolat van ("kliens" vagyok). Szerintetek mennyire elterjedt, hogy az orvost a rendelőben is "dokizzák" és esetleg tegezzék is?

2017. febr. 9. 14:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Rendelőben vagy kórházban.
2017. febr. 9. 14:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Én még sosem hallottam a doki megszólítást rendelőben, nekem az inkább olyan haverok közti beszélgetésben képzelhető el csak.

Én pl tegezem az orvosom, de csak azért, mert pár év van köztünk, így elég hülyén jönne ki, ha magáznám (ő is tegez engem).

2017. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert múltkor láttam egy interjút ( https://www.youtube.com/watch?v=jRpgGCNfObw ) és az elején azt hittem, hogy előre megbeszélték a tegeződést, dokizást, erre pár perc múlva, élő adásban mondta az orvos (aki Kadlecseknek kb az apja lehetne), hogy inkább ne dokizza. Szóval, ahogy Kadlecsek Krisztián beszélt egy apja korabeli orvossal, szerintem elég paraszt dolog. Még ha pályakezdő lenne, de eszembe nem jutna egy 50 év feletti orvossal így beszélni, hogy így doki meg úgy doki.. ráadásul élő adásban. (Ahogyan más szakmának/hivatásnak a képviselőjével se, főleg, ha már tett le valamit az asztalra.)
2017. febr. 9. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Na ezt az interjút pont én is láttam pár napja, kicsit nekem is megdöbbentő volt, hogy ledokizta a háziorvost a műsorvezető... Pedig ezt szerintem adásszünetben minden esetben tisztázni szokták, hogy az interjúalanyt lehet-e tegezni, vagy sem.
2017. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én mondjuk a nálam pár évvel idősebb orvost is magázom. (Ahogy a boltban is magázom az eladót, csak a félreértések elkerülése végett.) Meg ha belegondolunk, egy 70 éves ember se tegezi az 50 éves orvost, ügyvédet, ácsot, kőművest, mérnököt...stb, és nem a korkülönbség miatt, hisz a gyereke lehetne, hanem mert nem illik. Mindegyik szakma megérdemli szerintem az alapvető tiszteletet.
2017. febr. 9. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Ultiparti közben teljesen természetes, ha dokizzuk egymást, de rendelőben, kórházban természetesen nem.
2017. febr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!