Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi rutin? Hogyan csináljátok?

Napi rutin? Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Rendszertelen munkamegosztás mellett?


Van hogy 8 órát dolgozom egy nap, van hogy 6-ot. Van hogy már 4-kor végzem, van hogy éjjel 1-kor. Van hogy este 10-kor.

Viszont szeretnék egy rutint valahogy kialakítani, mert kicsit egészségtelennek érzem a mostani életmódom.

A munkámat nem fogok megváltoztatni. Az fix, viszont mindent meg szeretnék mellette tenni, hogy egészségesebb legyek.

Betegség miatt 5 hónapot otthon voltam, sokat feküdtem emiatt felszaladt rám 5 kiló. Ezt is szeretném leadni.

Fogalmam nincs hogy álljak neki, hogy rendezzem napjaim. Ami a legjobban zavar az az étkezési rutinom és az alvási

Ma reggeliztem, nagyon későn, mert délig aludtam a tegnapi késői munka miatt. Fél egy körül reggeliztem. Majd 4 körül egy sütit. Ma 5 és este 11 között dolgoztam, nem ettem közben semmit sem. Mikor hazaèrtem, 1 körül, nemrég, akkor már nem ettem. Szóval alig ettem ma valamit. Holnap nem lesz ilyen rossz, mert korábban végzem, emiatt valószínűleg rendesebben fogok enni.

Úgy olvastam, hogy az az egészséges, ha az ember mindig ugyanabban az időben kel fel. Érdemes akkor is így csinálni, ha pl éjjel 3 körül tud néha az ember lefeküdni?

Remélem tudtok segíteni, ajánlani valamit


2017. febr. 13. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel te nem állandó műszakban dolgozol, ezért nem lehet kivitelezni, hogy mindig ugyanakkor feküdj le és mindig ugyanakkor egyél.

Az ébren töltött időre oszd el az étkezéseid számát. Valaki naponta 3x eszik, valaki 4-5, stb.

Ezek az időközök legyenek mindig ugyanakkor az azonos műszakokban.

Alvással nem tudsz mit kezdeni. Akkor tudsz aludni, amikor nem dolgozol.

A plusz 5 kilóval semmi különöset nem kell kezdeni, hiszen a sok fekvés miatt volt. Most hogy megint aktív vagy, le is fog menni.

2017. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!