Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen természetes gyógymód...

Milyen természetes gyógymód van hátfájásra/izomfájásra?

Figyelt kérdés
A gerincem felső szakasza lapos, ennek köszönhetem, hogy fiatalon már hátfájós vagyok, azonban tény, hogy csak a stresszesebb időkben jön elő, amikor egyébként is görcsölök mindenen. Fastum géllel kenem, mydetont szoktam néha bevenni, de ezek elég átmenetiek. Illetve olykor-olykor masszázsra is eljutok, de sajnos az is maximum pár napig szokott segíteni. (persze tudom, hogy rendszeresen kéne, de jelenleg sajnos se időm, se pénzem erre, illetve az a masszőröm, aki bevált, nagyon messze lakik) Esetleg valami jó torna, vagy jó krém segített valakinek?

2017. febr. 15. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább rendszeresen kellene sportolni.
2017. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Osztom az első véleményét. Ha megerősíted az izmaid jobb lesz.
2017. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
infralámpa
2017. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az izomnál semmilyen gyógyszer nem természetesebb
2017. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aerobikozni szoktam, de amikor fáj, csak még jobban megfájdul. Ezért gondoltam, hogy esetleg van-e valami speciális torna erre?
2017. febr. 18. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:

aerobik?? :D

attól ki izmosodik?? :D

2017. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gerinctorna, vagy kondiba hátizom erősítés. Ne aerobikozz hátfájással, sőt semmilyen dinamikus mozgás nem kéne (pl futás) mert így a terhelést az ugrándozásból nem az izmod vezeti el mivel nincs hanem az ízületek, gerinc stb.
2017. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


A gerincgörbületek ellapulása avagy fokozódása gyakran okoz problémákat a hétköznapokban.

Rendszeres hát átmozgatással, testtartás beállítással szépen egyensúlyban tartható. Egy gyógytornász segítségével könnyedén elsajátíthatja a napi tornát, amit otthonában végezhet.

Ha érez magában késztetést a jóga felé, akkor azt is bátran kiprobálhatja.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2017. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ahogy kicsit nyugisabb az életem, a hátfájásom szinte egy csapásra elmúlik. Próbáltam a matracommal is játszadozni, hogy kicsit keményebb legyen, lehet, hogy az segített. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
2017. márc. 5. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!