Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az anyám demencias, es kezd...

Az anyám demencias, es kezd mar nálam is kimutatódni a demencia tünetei, es csak 15 éves vagyok. Mit tegyek? Nagyon félek, hogy nem elehetek normális életet, hogy nem tudom majd megvalósítani az álmaimat. Ez engem tönkre tesz ez a tudat.

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 19:36
 1/3 anonim válasza:

A demencia tünetei

A szellemi teljesítőképesség csökkenése

- az emlékezés rövidül, később csökken

- a gondolkodás lassul

- a részletek összerakásának, szintetizálásának képessége csökken

- nem jutnak eszünkbe a szavak

- romlik a tájékozódási képesség



Ezek az egészségtükör.hu-ról vannak,ne haragudj,nem értek ehhez,de szerettem volna segíteni. Azt írják mindenhol,hogy idős korban sokkal gyakoribb.Őszintén drukkolok!

2017. febr. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anyám is demens, már 6 éve. Bennem is felmerültek hasonló gondolatok, de én már 55 éves vagyok.Én vele élek 24 órában. Ezeket a negatív gondolatokat ki kell zárnod!!!!magadból, mert bevonzod a betegséget. Milyen jeleket tapasztaltál magadon és anyud milyen stádiumban van? Nem tudom elképzelni, hogy ilyen fiatalon megtörténhet ilyesmi...Valószínű csak szétszórt és figyelmetlen vagy.
2017. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen nincs demencia. Lehet, hogy fáradt vagy, kimerült, kétségbeesett, de nem vagy demens. Édesanyád hány éves? Milyen tünetei vannak? Kap valamiféle kezelést? Ki segiti, ápolja? Borzasztó, hogy 15 évesen ezzel szembesülnöd kell. De biztos, hogy nem vagy demens. Pszichológus segitségét kellene kérned. A demencia borzalmas betegség, azokban a családokban , ahova ez beüt, az egészséges családtagokra is erős hatással van és gyakran szorulnak a demens betegek ápolói, hozzátartozói is pszichológus segitségre, kimerültség, kifáradás miatt. Fizikailag és lelkileg is fárasztó dolog egy demens beteg ápolása, felnőttkorban is, mindezt gyerekként megtapasztalni még rosszabb. Kérjél segitséget, édesapádtól talán elsősorban, és ha az kevés, akkor gyermekpszichológustól, iskolapszichológustól. A demencia késői életkorban jelentkezik, akinél 50 éves kora körül beüt, az korainak számit, azt úgy irják a kezelőlapra is, hogy "demencia korai kezdettel". Legfőképp a 80 éven felüliek betegsége, sajnos körükben egyre gyakoribb. Arra vonatkozóan egyébként, hogy a demencia öröklődne, nincsen bizonyiték. Esetleg a hajlam öröklődik, de maga a betegség nem öröklődik. Normális életed lesz.
2017. febr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!