Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az anyám alkoholista évek...

Az anyám alkoholista évek óta. Emiatt már cukorbetegség is kialakult nála. Emellett még frontint is szed, akkor is amikor éppen iszik. Teljesen kiüti magát, még a wc-re sem tud kimenni. Ilyen életmóddal vajon mennyi ideje van még hátra?

Figyelt kérdés
A családot már teljesen tönkretette hogy így élünk, de tehetetlenek vagyunk.Tagadja hogy alkoholista.Se szép szóval, se fenyegetéssel nem értünk el semmit.Mit tehetnénk?Mire számítsunk?

2017. febr. 17. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzeteteket:(

Nehéz ezt megmondani. Hónapok alatt is elvihet egy ilyen életmód valakit, de van olyan is, aki tizenévig él így, mire véglegesen leépül.

Durva javaslatnak tűnik, de arra hivatkozva, hogy cukorbeteg és alkoholt ivott nagy mennyiségben, mentőt hívhatsz hozzá. Beviszik a kórházba és pár napig nyugtotok lesz. Vele nem fognak szépen bánni ott, inni meg nem tud, így talán el tud gondolkodni kicsit....

2017. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én a saját példámat tudom mondani. Évekig én is ittam keményen melette frontin xanax esténként sokszor.. Mikor felismertme baj van leálltam nagy nehezen. Most tiszta vagyok újra szép , minden de a kisördög még mindig ott bujkál. Az első lépés szerintem ott kezdődik hogy beismeri valaki hogy alkoholista nem tudja már ezt a helyzetet kezelni. Legalábbis nálam így kezdődött a leszokás. Évekig én is hazudoztam hogy hát ez belefér meg minden sok mindenkit megbántottam :/ Utána az első pár nap iszonyatos volt remegés izzadás gondoltma msot már jobb lesz eltelt pár hét és mikor újra jólvagy lement pár kiló jól alszol ,megint ott motoszkál milenne ha 1-2 sört .. De nem nem szabad! Aki alkoholista az nem tudja kontrollálni.. Egy jó beszélgetést próbáljatok vele kezdeményezni mert én tudom hogy pokoli ez az út , és nem járható sokáig :)
2017. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Már volt rá példa hogy mentőt akartunk hívni, de meghallotta hogy erről beszélünk és magára zárta az ajtót...Azzal fenyegetőzött ha kihívjuk öngyilkos lesz.Másnap nem emlékezett semmire és tagadta hogy ivott.Pont ez a baj hogy magának se ismeri be hogy problémái vannak.Nemrég született unokája, gondoltuk ez a pozitív változás segít majd neki megváltozni, motivációt jelent majd neki de sajnos semmi.Amúgy jelenleg még egy köztiszteletben álló ember, de a munkáját se tudja már rendesen ellátni, alig jár dolgozni.Nemtudom meddig tudja még titkolni hogy alkoholista.Már testileg és szellemileg is kezd nagyon leépülni.Van hogy 1-2 hétig kibírja hogy nem iszik, aztán megint kezdi.Belegondolni is rossz hogy mi fog vele történni...
2017. febr. 18. 19:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy minden tiszteletem a tiéd kedves válaszoló, nem lehetett könnyű, kitartást a továbbiakban.Mi volt az a pont amikor beismerted magadnak hogy baj van?Sokat olvastam a témáról, tudom hogy az alkoholizmus legjellemzőbb velejárója a tagadás, és az első lépés a gyógyulás felé ha valaki beismeri magának hogy beteg.
2017. febr. 18. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!