Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanásos bőrre fogamzásgátló...

Pattanásos bőrre fogamzásgátlót ki írja fel?

Figyelt kérdés
Amúgy is szükségem lesz fogamzásgátló szedésére, de emellett jó lenne, ha olyat írnának fel, ami kicsit csökkentené a pattanásaimat. Ilyen esetben kihez kell menni, bőrgyógyászhoz, vagy nőgyógyászhoz? (krémek nem használnak, folyamatosan használok, többfélét próbáltam)

2017. febr. 18. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:

A fog. gátló soha nem bőrápoló és nem fognak olyan hormontartalmút felírni, amitől szebb a bőröd. Ez nem szempont, max. mellékhatás. Eleve nem kellene fogamzásgátlód szedned, hanem óvszerezz, mert az nem teszi tönkre a tested.


A fog. gátlót minden esetben a nőgyógyász írja fel.


A pattanásokat sok esetben a fejlődő, azaz 24 év alatti szervezet túlreagálása okozza az étolajra, állati zsiradékra, cukorra, fehér cukorra, lisztre, műanyagokra és zöldségszegény étkezésre. A legtöbbet azzal teheted a bőrödért, ha rendesen eszel, nem azzal, ha hormonozod magad.

2017. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ne viccelj mar..ne szedj fogamzasgatlót..

én mondjam olyan gombas lettem töle, h nagyon nehez volt kikezelni.abba is hagytam!

2017. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem írják fel pattanásra😅😅 ez csak egy jótékony mellékhatása a fogamzásgátlónak az összesnek. Nehogy bőrgyógyászhoz menj ezzel mert kiröhög. De nem fog rögtön elmúlni egy hónap minimum kell.
2017. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igyvan nehogy szedj fogamzás gátlót legyél inkább terhes 🙈🙉🙊
2017. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A pattanásos bőrrel inkább egy kozmetikushoz menj el, majd ő segít.
2017. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De, írhat fel, van olyan fajta, ami kifejezetten erre való! A kérdésem pedig nem arra irányul, hogy szedjek-e fogamzásgátlót, ezt had döntse már el mindenki maga! :)
2017. febr. 18. 19:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Kifejezetten erre való?

Akkor az egy bőrápoló, fogamzásgátló mellékhatással.

2017. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Kifejezetten pattanásos bőrre való fogamzásgátló??hallod te elvagy ájulva hol láttad ezt minimaxon vagy hol? De tudod mit menj be a Bőrgyászhoy azt irass vele fogamzás gátlót aztán meg a nőgyogyászhoz hogy pattanásos a bőröd irjon már nekeed olyat ami kifejezetten erre van. Megérdemled hogy kinevessenek.
2017. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem akarok senkibe belekötni, se megcáfolni a mondanivalóját. De akinek valamivel nem volt tapasztalata az miért okoskodik ide? Mert valaki azt mondta neki és akkor az már biztos hogy úgy is van? Akkor most elárulom, hogy nem, ismétlem NEM, a pattanásaim miatt mentem el nőgyógyászhoz, és nem ez miatt írattam fel magamnak fogamzásgátlót, de a nőgyógyászom javasolt direkt olyat, ami kifejezetten erre IS való, és a tájékoztatójában is benne van, hogy fogamzásgátlásra, illetve közepesen súlyos pattanásos bőr javítására alkalmas. És igen, két hónapja szedem, láthatóan javult az állapota. Szóval kedves kérdező, én nem rábeszélni akarlak, de én a fogamzásgátló mellett teszem a voksom. És az ég világon semmilyen rossz mellékhatása sem jelentkezett eddig. Én személy szerint a dienille-t szedem :) utána lehet nézni. Ráadásul ezekben az újabb fajta fogamzásgátlókban, már nincsen annyi hormon, mint a régebbiekben.
2017. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon elévült kérdés de mi ez a hülyeség hogy nem írhat fel? Kamasz lányoknál, ha a könnyebb szerek nem segítenek 16-17 éves kortól felírnak nekik, és az leviszi mint a nem tudok rá metafórát xd. Nekem is felírta meg barátnőmnek is (együtt mentünk). 2 hónap után már allig volt pár, fél év után víztiszta volt a bőröm. Próbáltam abbahagyna a szedést, de sajna visszajönnek szóval folyamatosan szedem.
2017. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!