Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol, koffein, nikotin. Te...

Alkohol, koffein, nikotin. Te melyiket használod?

Figyelt kérdés

Csak érdekel hogy ki miket használ, és hogy hogy vélekedik róluk.


3.5 éve dohányzom, ugyanannyi ideje iszom, és koffein is fogyasztok rendszeresen. A dohányzást szeretném egyedül abbahagyni mert félek a ráktól.


Ti?



2017. febr. 18. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Butaság lenne leszoknod a dohányzásról. Cici, kávé, pia, ezek klasszikus anyagok, a napi vitaminbevitelt is megoldhatod velük.
2017. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondolom sosem ittál még, ha látsz egy dohányost tarkón lövöd, és a koffein is az ördögtől van igaz?
2017. febr. 18. 19:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

25 éve absztinens vagyok, és a cigit is akkor tettem le, mert már 3 doboznál tartottam naponta.

Kávét iszom, napi egyet.

2017. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Addig oké hogy csak nézed őket, de nekem nagyon ellenszenvesek az olyan emberek akik úgy vélekednek pl most a dohányosokról hogy pl meglát valakit az utcán aki cigizik és feltűnőek hadonászni meg legyezni kezd a ruhájával... Láttam már ilyet sokszor, velem is történt meg. Megyek szembe az utcán vele, már tíz méterrel előttem hangosan beszívja a legevőt, visszatartja, gyilkos tekintettel néz rá, grimaszol, meg legyezi a sáljával a füstöt ami amúgy még előtte volt 5 méterrel. Mikor meg elmegyek mellette elkezd lihegni úgy, mintha egy medence alján feküdt volna három percet és kimentik... Nem tudom hogy te melyik kategória vagy ilyen téren, de remélem hogy nem ilyen.
2017. febr. 19. 00:01
 5/13 Rozsda~RUST válasza:
Benzinn
2017. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Mind a hármat használom. Pontosabban a nikotint, azt nem, mert a cigit, nem a nikotin miatt szívom(szívják) hanem a maga a dohányzás élményéért. És ez nem mindegy.
2017. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utsó a nikotin függőséget okoz, sújos esetben hirtelen megvonásba bele lehet halni. Az lehet, hogy a dohányzás élményével kezdik, de aki ilyen napi 1 vagy több dobozt tol el, ott már fizikai függőség is van ám.


Én amúgy ha dolgozom, általában megiszok egy kappuchino-t reggel, ezen kívül kb havonta elszívok egy füves cigit. Inni ritkán szoktam.

2017. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó! Tévedsz! Mert a nikotin, biokémiailag nem addiktív. Ez csak egy régi tévhit, amit a mai napig ápolnak(itt a gyógyszergyárakra gondolok)Valójában, a mai napig nem tisztázott, hogy mi okozza a függőséget. Viszont az állatkísérletek/emberkísérletek, egyértelműen azt bizonyítják, hogy nem a nikotin az, ami a függőséget okozza.
2017. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. Gyenge embernek tartom, aki bármelyikre rászokik.
2017. febr. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Én meg azokat tartom gyengéknek, akik nem mernek szembemenni a társadalmi normákkal. Vagy csak egyszerűen félnek a szülői pofontól. Gondolkozz már! Most akkor ki is a gyenge?
2017. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!