Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikumot kell szednem,...

Antibiotikumot kell szednem, pénteken dél körül lesz az utolsó tablettám. Este ihatok alkoholt? Nagyon fontos alkalom lenne.

Figyelt kérdés
Múlthéten csütörtök-vasárnap végig antibiotikumot szedtem (Azi sandoz), aztán az orvos újat írt fel (Ospen) amit 8 napig kell szednem, és pénteken délután 1-2 körül lesz az utolsó adagom. Este ihatok valamennyit? Ha mondjuk elkezdek mellé Normafloret szedni akkor javít a helyzeten?

2017. febr. 25. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Mekkora gyerek vagy még!

Mi lehet olyan fontos dolog, amire csak az alkohol a lehetséges megoldás, válasz. Mit nem lehet alkohol nélkül is csinálni, élvezni...

Egyébként semmi bajod nem lesz tőle ha iszol, de ennyire nem lehetsz alkohol függő, hogy anélkül már nem is alkalom az alkalom.

2017. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Bizonyára zsűritag egy borversenyen. Más alkalmat nem tudok elképzelni, ahol muszáj lenne inni.
2017. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
A borversenyen sem szokás lenyelni a vizsgálati anyagot.
2017. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit tényleg drasztikusan fogalmazhattam. Nem hatamas mennyiségekre gondoltam, csupán 1-2 pohár valamire. Egy nagyon jó barátom szülinapja lesz, és fontos nekem, ezért meg szeretnék inni vele valamit de persze ha káros mellékhatásai vannak akkor kihagyom.:D
2017. febr. 25. 23:48
 5/10 anonim válasza:
Ittál ?
2017. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pénteken lesz a szülinap, ezért írtam hogy 1-2 körül lesz aznap az utolsó adagom. Még nem ittam, lehet nem is fogok:)
2017. febr. 27. 17:49
 7/10 anonim válasza:
Én már ittam , nem lett bajom !
2017. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma lecsúszott pát korty bor, nem éreztem semmit. Amúgy az orvos azt mondta ma, hogy szerdán abbahagyhatom a kúrát, szóval örülök:D
2017. febr. 28. 18:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ma lecsúszott pát korty bor, nem éreztem semmit."

Az alkohol és gyógyszer hatását nem késdöfésnek kell elképzelni, amit rögtön látsz, vagy érzel.

Arról van szó, hogy a kétféle méreg közül a máj egyszerre mindig csak az egyikkel tud foglalkozni, és amíg ezt teszi, a másik szabadon garázdálkodik a szervezetedben. Amikorra ráérne vele is foglalkozni, addigra meg már beviszel valami mást, ami megint csak lefoglalja. Ilyenkor zsírpárnákba csomagolja a mérget, és azt valahol (jellemzően az ízületek közelében) depózza. Az itt lepakolt zsírpárnák azután gátolják az ízületek vérellátását, ami sokszor csak évtizedek múltán fog panaszt okozni, amikor te már rég elfeledkeztél az esetről.

A tested nem barát, hanem bosszúálló. Akármit követsz el ellene, egyszer benyújtja a számlát.

2017. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amelyik gyógyszeres veszélyes inni, annak betegtájékoztatójára rá van írva. Perszeha beteg vagy, ne igyál. Főleg gagyi OSPENre ne, mert az italozás miatt hirtelen visszabetegedhetsz! Szárit az alkohol. Az immunrendszer működéséhez pedig a víz a legfontosabb!
2018. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!