Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges az anyajegy otthoni...

Egészséges az anyajegy otthoni eltávolítása?

Figyelt kérdés
Egy internetes oldalon olvastam 3 féle módszert, amivel otthon el lehet távolítani az anyajegyeket. Pl.: Egy vattát almaecetbe kell áztatni, rátenni az anyajegyre, majd leragasztani. 8 órán át fenn kell hagyni és ezt minden nap egyszer meg kell csinálni, amíg le nem esik.

2017. febr. 26. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szemolccsel /borkinovessel kapcsolatban olvastad ezt? Azokat sem veszelytelen otthon piszkalni, de anyajegyet mindenkepp az orvosra kell bizni!! Elrakosodhat!
2017. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészséges. Veszélyes.

Az anyajegy nem látható, hogy milyen mélyre ér. Sebész szokta kivágni. Az a biztos módszer.

2017. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyes otthon, főleg azért, mert nem tudhatod, hogy milyen az állapota, először orvos szokta megvizsgálni, hogy egészséges-e és úgy távolítja el.
2017. febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Biztosan oka van annak, hogy el szeretnéd távolítani, de nem szabad ilyenekkel otthon kísérletezgetni, még akkor sem, ha az interneten azt írják, hogy ez jó módszer. Az interneten sokmindent írnak....

Nem tudhatod azt sem, hogy milyen állapotban van. Mindenképp orvoshoz kell menni, hogy megállapítsa, hogyan és mikor lehet eltávolítani!

2017. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Csak a dudorodó anyajegyet tanácsos levenni. De azt darabját 2-10 mp alatt leégeti a bőrgyógyász, nem érdemes vele hetekig pepecselni. Én évente-kétévente egyszer elmegyek egy félórás ülésre és leszed, amit kérek.
2017. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Ha tényleg anyajegyről van szó, remélem az utolsó válaszoló írása csak egy rossz poén. Mi az, hogy a dudorodó anyajegyet tanácsos levetetni? Te jó isten... A melanoma, a rákos anyajegy sem dudorodik feltétlenül, sőt!!!! A legégetés pedig NEM elfogadott módja az eltávolításnak, sőt, rendkívül veszélyes mert nem tudja elküldeni ez a dilettáns orvos szövettanra! Aztán ha majd az áttétet veszi észre, nagyon fog csodálkozni... Esküszöm levert a víz ettől a kommenttől...
2018. márc. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor talán publikálj egy szaklapban, mert a bőrgyógyász rendelőkben magánban és államiban úgyszintén naphosszat több évtizedes praxisban ezt csinálják.

Ahova én járok, az a nő 45 éve napi 10 órát csak égeti le őket, de állami szakrendelőben is vettek már le nekem.

2018. márc. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

"A melanoma, a rákos anyajegy sem dudorodik feltétlenül, sőt!!!! "

A kérdés az anyajegy otthoni levételére vonatkozott.

Csak a dudoros anyajegyet tanácsos mind a kérdésben szereplő otthoni módszerrel otthon, mind rendelőben égetéssel levenni.

A laposat nem szedjük le almaecettel otthon és nem égetjük pákával.

2018. márc. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad házilag semmilyen anyajegyet piszkálni! Amelyik bőrgyógyász meg nem küldi el szövettanra a leszedett anyajegyet szimplán felelőtlen, mert kötelező! Kérlek ne biztass már senkit arra, hogy rákos legyen...
2018. márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Nem tudok mást mondani, mint amit a bőrgyógyászok mondtak a családomnak az elmúlt 5 évtizedben, amióta igénybe vesszük ezt a szolgáltatást.

Akkor szerinted nem megbízható szakmailag a SOTE klinika és az állami szakrendelők?

Ha a SOTE Bőrklinikája a Mária utcában egy bőrrákra buzdító intézmény szerinted, és a kerületi szakrendelők is Budapest belvárosában, akkor biztosan azok is, és biztosan kockáztatják emberek százezreinek az egészségét evvel a beavatkozással, nem tudok mit hozzátenni, mert én csak hozzájuk járok, máshonnan nem vettem semmilyen szakvéleményt.

egyszer konzultáltam sebésszel is a témáról, a sebészet valóban nem tud egyebet tenni, mint vágni, aminek hege is marad, a bőrgyógyászati gyakorlat viszont nem a vágás, és pár nap alatt heg nélkül gyógyulnak ezek az égetett sebek.

A lapos anyajegyekkel is ez a helyzet, ha nagyon el akarja távolítani valaki.

De az ilyeneket égetik, az ő teljes pofija sima lehetne 10-15 perc alatt:

[link]

Mivel nem vagyok orvos és közelről sem néztem meg az anyajegyeit, lehetséges, hogy 1-2-höz nem nyúlnának hozzá, de az enyémek mind ilyenek voltak, amiket levettek, darabja pár másodperc. Haj alól is leveszik hajszál sérülése nélkül.


És igen, otthon is almaecettel levehető, csak az macerásabb és sokkal-sokkal tovább tart.

Én őszintén megmondom, ápolatlannak tartom azokat az embereket, akik nem szedetik le őket, főként a nagyobbakat, nagyon kiállókat.

2018. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!