Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan csinálják a vastagbél...

Hogyan csinálják a vastagbél rákszűrését?

Figyelt kérdés
2017. márc. 2. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Több részből áll a vizsgálat. Csinálnak tapintásosat(rdv), ano vagy rectoscopot esazon keresztül tudnak mintát venni amit patologian kiertekelnek. Ezen kívül colonoscopiat is csinalhatnak még.


Egyébként nem olyan vészes ez a vizsgálat inkább a pucsitas miatt kellemetlen, de nem fájdalmas.

2017. márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahol pucsitani kell az vegbel vizsgalat, nem vastagbel..

a vastagbelnel kerheted altatasban, semmi nem erzel.

2017. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy ún. székletvér teszt, mely során a székletből vett mintából megállapítják hogy tartalmaz-e vért (a vastagbélrák tünete LEHET a vér a székletben, akár szemmel láthatatlan mennyiségben is). Amennyiben igen, tovabbi vizsgálatokat javasolnak.

A másik és egyben legbiztosabb módja a rákszűrésnek a colonoscopia, magyarul vastagbél tükrözés. Én ezt ajánlanám.

Ennek során egy egy hajlékony, kb 15mm átmérőjű eszközt vezetnek a végbélen keresztül egészen végig a vastagbélben.

A vizsgálat során levegőt pumpálnak a bélbe, hogy könnyebben haladhasson az eszköz, illetve hogy jól látható legyen a nyálkahártya, ez feszítő érzést okozhat. Ezen kívül fel léphet fájdalom a bél állapotától függöen, illetve gyenge fájdalom tűrő képesség esetén.

Éppen ezért lehet kérni bódítást vagy talán altatást is.

Személyes tapasztalat:

Sokkal rosszabb híre van, mint amilyen valójában... Az emberek fájdalmasan képesek elbutítani egymást, csak hogy a másik is jól megijedjen.

Nekem semmiféle fájdalom nem volt, csak a levegő befúvásakor feszített egy kicsit. Olyan érzés mint amikor fel van puffadva az ember. Az egesz vizsgálat mindennel együtt (vetkőzés, tükrözés, öltözés, konzultálás a dokival kb 15 perc volt.

Nekem a kellemetlen az előző napi hashajtás volt és a koplalás.

Szóval összefoglalva tényleg nem kell félni tőle, túl kell esni rajta! :) Vannak az enyémtől eltérő vélemények is róla, de minden ember más ugyebár! :) Szerintem egy foghúzás sokkal rosszabb! :D

2017. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat és a biztatást.
2017. márc. 3. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!