Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha be vagyok oltva kanyaró...

Ha be vagyok oltva kanyaró ellen, akkor nem fogom elkapni a betegséget?

Figyelt kérdés

Látva a Romániában lévő helyzetet,ami már kezd átszivárogni hozzánk is,nagyon félek,hogy én is elkapom a kanyarót.

100% hogy nem kapom el,ha be vagyok oltva elenne?


2017. márc. 5. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1970 után születtél, akkor valószínűleg védett vagy. Nem 100%, de az emberek döntő többsége védett, az idősebbek azok, akik nem. Ha más nem is, a nyájimmunitás megfogja a járványt.
2017. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt is csak a média kapja fel úgy mint a H1N1-et és társait...


Egyébként akik 1969 után lettek oltva azoknak nincs miért aggódniuk.

2017. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2000-ben születtem
2017. márc. 5. 12:46
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem olyan súlyos ez, mint amilyennek beállítják.


Romániában meghalt x csecsemő, mert a hülye szülők nem adatták be az MMR-t nekik - ők tudják, miért.

Itt szinte 100% az átoltottság, minimális megbetegedésre lehet számítani.

2017. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2000-ben születtél, akkor teljesen védett vagy ellene.
2017. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a szüleidtől, hogy kaptál-e kanyaró elleni védőoltást (bár szerintem tuti, hogy kaptál). Ha kaptál, akkor 100%-ig védve vagy ellene. A nyájimmunitás meg azt jelenti, hogy ha a lakosság többsége beadatja, akkor annyira nehezen tud elszaporodni a betegség, hogy valószínűleg az sem fogja elkapni, aki nincs beoltva. Így szokták a birkákat is beoltani különböző betegségek ellen. Nem a teljes állományt oltják be, hanem csak pl. a 70%-át. És így a maradék 30% is nagy valószínűséggel épségben megússza, vagy csak kevesen kapják el. És így olcsóbb is (mert nem kell annyi oltóanyagot venni).
2017. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mutáció nélkül a forgalomban lévő oltások 80-90%-os védelmet nyújtanak, ezt értsd úgy, néhány embernél nem fejlődik ki védettség, néhányaknál meg csak gyenge. Ill. a szervezet pillanatnyi állapota is befolyásolja a védelmet, nyilván legyengült szervezet nem tud védekezni.
2017. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Elkapni nem tudod, de ha vki olyan kozelebe vagy, vagy voltal akkor lehetsz hordozoja es azok elkaphatjak akik nincsenek beoltva
2018. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!