Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnéziumpótlásra milyen...

Magnéziumpótlásra milyen készítmény a jobb: magnézium-citrát, vagy magnézium-orotát?

Figyelt kérdés
Az orvosom számomra teljesen random módon hol ilyet, hol olyat ír fel, mikor kérdezem, miért az adottat, mindig azt mondja, hogy mert az szívódik fel jól. De szerintem akkor nem váltogatná.

2017. márc. 7. 14:48
 1/9 anonim válasza:
Szerintem keress másik , megbízható orvost. Ő csak át akar verni.....
2017. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bizonyított tény, hogy B6 vitaminnal egy közegben sokkal jobban szívódik fel.

Szóval MagneB6 :)

2017. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

MagneB6-ot nem bírom, csak a sima magnéziumot.

Az orvos át akar verniről meg annyit, hogy utánaolvasva a laktátot, citrátot és orotátot írják, mint legjobban felszívódók, de azt nem találtam meg, ezeken belül melyik jobb. Lehet éppen azt írja föl, amit az orvoslátogató legutóbb ajánlott.

De a kérdésem még mindig az, hogy melyik jobb a fenti kettő közül. :)

2017. márc. 7. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy hogy nem bírod a Magne B6-ot???


Magnerot ami még nagyon jó csak nagyon drága.

2017. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A magnézium-kloridnak van a legjobb vízoldhatósága.

Az orotát és a citrát közül,valamennyivel jobban tud hasznosulni az orotát.

Mit értesz azon,hogy nem bírod a Magne B6-ot?Akkor célszerű B-komplex vitamint szedned a magnézium mellé.

2017. márc. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
73%

"de azt nem találtam meg, ezeken belül melyik jobb"

Lehet, hogy gyakorikérdéseket kellene olvasni először: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe.. ;)

Egyébként, hogyhogy "felír"? Ezeket receptre is lehet kapni?

Ha tanulmányozod a fenti linket, akkor láthatod, hogy az önmagában nem jelent semmit, hogy melyiknek jobb a felszívódása, mert ha az egyik készítményben van egy vagon Mg rossz felszívódással, a másikban meg egy hangyányi de jóval, lehet hogy a rosszal jársz jobban. Szóval eléggé számít az, hogy mennyi elemi magnézium van a dologban.

És ha saját magadnak válogatsz ez alapján, sokkal jobban jársz. Elég a hatóanyag mennyiségét nézni, ha tudod hogy abból mennyi a magnézium és milyen a felszívódás, magad is meg tudod ítélni melyik a legjobb és nem kell hozzá recept. Nekem amúgy a BioCo Magne-citrát jött ki győztesnek, legutóbb random besétáltam egy bioboltba és 1790-ért kaptam 90 db-ot, ebből tablettánként 135mg Mg szívódik fel (Magnerotból 33 mg), bár ennek megfelelően brutálnagy egy darab.

Egyébként a hasmenés annak a tünete lehet, hogy nem jön be az adott magnéziumvegyület, esetedben a -laktát, mindnek más hatásai vannak azon kívül, hogy fel tudod venni belőlük a Mg-t. A magnézium-kloridot pedig oldat formájában a bőrre szokták kenni, az jó izomgörcsök esetén elsősegélyre, de nekem hosszú távon nem jött be, mert ragadok tőle meg kiszárad a bőröm.

2017. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek köszönöm szépen.

Utolsó: igen, lehet őket receptre kapni. Legutóbb a Magnesii citrici nevű készítményt írta fel az orvosom, most a Magnerotot.

2017. márc. 8. 11:32
 8/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A citricit lehet receptre és úgy legalább feleannyiba kerül, bár így is van nála olcsóbb. De a magnerot??? Érdekes...

De betolom ide is a készítmény-összehasonlításom rövidítve:

Magnerot: 33 mg szívódik fel (kb. 55 Ft/db)

MagneB6: 48 mg szívódik fel (kb. 45 Ft/db)

Magnosolv: 66,6 mg szívódik fel (kb. 67 Ft/adag)

Mg citrici: 70 mg szívódik fel (kb. 40 Ft vagy receptre 20/db)

Béres: 72 mg szívódik fel (kb. 33 Ft/db)

BioCo Mg+B6: 90 mg szívódik fel (kb. 25 Ft/db)

BioCo Magne-citrát+B6: 135 mg szívódik fel (kb. 20 Ft/db)

Vegytiszta magnézium-citrát por: 1 kg-ból 411 napi adag (350mg) nyerhető (16 Ft/nap - webshop ár)

2017. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos volt, köszönöm! Vagyis a citriciből, amit korábban írt fel, kb. dupla annyi felszívódik, mint a Magnerotból, amit most írt fel. Elképesztő!
2017. márc. 9. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!