Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az orvos az utolsó kezelés...

Ha az orvos az utolsó kezelés alkalmával elkezdett tegezni illik-e visszategezni?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal velem egykorú orvosom(mindketten nők vagyunk) jártam hozzá kezelésekre és az utolsó kezelés alkalmával elkezdett tegezni, igy akkor én is hol tegeztem hol magáztam a megszólitásoknál,bár inkább kerültem,hogy ne kelljen megszolitani.Most megint elkell mennem hozzá amikor felhivtam tegeztem,nem szólt rá semmit ő is továbbra tegez.Ha személyesen megyek hozzá nem tudom hogy szólitsam a kereszt nevén vagy doktornőnek attól hogy tegeződünk?

#Tegez/magáz
2017. márc. 7. 16:33
 1/6 anonim válasza:
Tegezd, de a keresztnevén ne szólítsd meg.
2017. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem alap, hogyha valaki letegez, akkor visszategezhetsz. Ha esetleg zavar, akkor udvariasan megkérheted hogy inkább magázódjatok. A keresztnevén szerintem se szólítsd, hacsak nem vagytok barátok/jó ismerősök. Így közvetlenebb lesz, de meg is marad az orvos-beteg viszony.
2017. márc. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, illik. Ha magáznád, azzal azt jeleznéd, hogy nem fogadod el a tegeződést tőle. Keresztnevén szólítsd, de asszisztensével beszélve már doktornőként hivatkozz rá.
2017. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Barátok vagy nagyon közeli ismerősök nem vagyunk.Mondjuk vannak közös ismerőseink, de még nem fordult elő,hogy egy társaságban lettünk volna.Nekem is az jutott eszembe ha letegezett távolságtartás lenne a részemről ha magáznám,lehet sértő is lenne.Igy valóban könnyebb és közvetlenebb vele a kommunikáció,viszont az jó ha megmarad valamilyen szinten az orvos-beteg kapcsolat is, mert ő mégiscsak az orvosom,a kezelés az ami összeköt bennünket.
2017. márc. 7. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi extra. Az orvos-beteg viszony amúgy is egy kvázi bizalmi viszony, így valahol természetes is egy idő után a tegeződés. Lehet jönni azzal, hogy "dehát mégis csak orvos, iskolázott, tanult ember, tisztelet, meg blabla", de semmivel se több, mint más. Neki ez a szakmája, jobb eseben a hivatása, ehhez ért, az a dolga, hogy gyógyítson. Haveri körben volt régen orvostan hallgató (vagy már rezidens, vagy tudja tököm), mindenki dokizta, ez rajta is ratadt a mai napig. És sose vette sértőnek, lealacsonyítónak, miközben a társaság autószerelő tagját meg mindenki szakinak hívta. Igen, egy haveri körrel lógott a jövőbeli doki meg a szaki. Na mindegy, ezt is embere válogatja. Egy normális orvos többedik találkozásra nem kéne hogy megsértődjön a tegeződésen.
2018. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.Ő nem is sértődik meg,mivel ő kezdett el először tegezni.Azóta is tegeződünk.Nekem ez maximum a rendelőben kicsit kellemetlen,és feszélyezve érzem magamat a megszólítás,üdvözlés miatt.
2018. febr. 13. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!