Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a testnevelő tanárok nem értik meg, hogy egy asztmás gyereknek más a terhelhetősége?

Figyelt kérdés

Nekem a tizenkét év (általános és középiskola) öt testneveléstanárom volt, és ezekből csak egy volt az, amelyik fel is fogta, hogy futáskor nem azért állok meg vagy fulladok, mert ki akarom vonni magam az órai munkából. Könnyített testnevelést sosem kaptam, mert az orvos azt mondta, mozogjak annyit, amennyit bírok, de ez a testnevelőtanárnak nem volt elég. Tudják egyáltalán a tanárok, hogy az osztályukban vannak olyan gyerekek, akik kevesebbet bírnak, vagy csak az ellenőrzőbe beírt felmentésekből értenek?

1994 és 2006 közötti időszak. Nem tudom, mostanában hogy megy.

Engem meg is akartak buktatni, mert a hosszabb távú futásokat nem bírtam. 200 méteren túl már nem.



2017. márc. 13. 04:17
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Tisztelet a kivételnek, de a testnevelő tanárok általában korlátolt, szadista barmok.
2017. márc. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Ez volt nálunk is (1992-2004).

Sok gyerek kamuzott,és már nem dőltek be.

Ha nem vagy felmentve,vonatkozik rád a tanmenet,amit szemmel láthatóan nem teljesítettél,nincs értékelhető munkád.

Egy gyerek hamarabb kinőheti az asztmáját,mint egy felnőtt. Így ha az a dolga,hogy mozogjon,elvárták,hogy a legkeményebben próbálkozzon,ne adja fel,ne legyen betegségtudata.

Nem dédelgették a betegségtudatát.

2017. márc. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Aki tanitani se tud, az a tesitanár.
2017. márc. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen tapasztalaitok volt. Nekem 97-09-ig nem volt ilyen problémám. Igazából a futás volt nekem kényes téma. Persze utáltam is, ezt nem tagadom... De mindig rendesek voltak, ugyanígy futottam, mint más felmentést nem kaptam, de ha befulladtam leültem kicsit, szívtam egyet aztán mentem vissza. Mindig megértőek voltak.

(Amúgy rendszeres mozgással fejleszthető a dolog. Én sportoltam is mellette és a cooper 12 perce alatt jobbat futottam, mint mások, pedig csak kocogtam)

2017. márc. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

miert nem kertel felmentest?


Ha nincs felmentesed akkor johogy nem erti meg, mert azt gondolja hogy kamuzol.

2017. márc. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kértem anno felmentést, de nem kaptam, pontosan azért, amit a második írt, mert a mozgás hasznos, és az orvos is azt mondta, amennyit bírok. Én év elején amúgy mondtam a tanároknak, hogy mi van, de nem hatották meg.
2017. márc. 13. 15:57
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha fulladsz akkor hasznalj gyogyszert. Tesi ora elott benyomod, es mehet a futas. Gondolom van valamid, Salbutamol vagy Ventolin.
2017. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor is kellett volna kérni a körzeti v. a gyerekorvostól egy papírt, amin igazolja, hogy asztmás vagy, és kevesebbet bírsz. Azt biztos elhitte volna. Eléggé nem szép, hogy neked nem hitte el.
2017. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hetedik, a válaszod már aktualitását vesztette, mint írtam, 1994 és 2006 között.

Fősulin elkezdtem rendszeresen úszni járni, és tünetmentes vagyok. A kérdés gyerekkorra, iskolára, és testnevelés órákra vonatkozik.

2017. márc. 14. 14:47
 10/10 paper_chaser válasza:

Ez kb. olyan mint amikor engem felmentettek, mert műtétre vártam és nem igazán tudtam mozogni, mert olyan jellegű problémám volt. Egy darab jegyem nem volt addig, de azért lezárt hármasra.

És ez nem volt régen. 2013, középiskola. Annyira most sem lehet más a helyzet.

2017. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!