Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kontaklencse berakás?

Kontaklencse berakás?

Figyelt kérdés

Hogy lehet elerni, hogy ne csukodjon ossze rogton az ingertol??

Meg nektek eloszor mennyi ido kellet hozza?



2017. márc. 14. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem pár alkalom után sikerült beraknom mert alapból nem olyan érzékeny a szemem.Idővel neked is menni fog.:)
2017. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 hét.
2017. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aha, tehat folyamatos probalkozas.

Koszi, igyekszem!:)

2017. márc. 14. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem érzékeny a szemem, soha nem sikerült :/ de ez persze nem jelenti hogy neked sem fog:)
2017. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Nekem a kontaktológus mutatta meg, hogyan kell csinálni.

Bal kéz középső és gyűrűsujjakkal a felső szemhéjat kissé felfeszítve megtartom, közben már a jobb kéz mutatóujjon rajta van a lencse. Ezután jobb kéz középső ujjal lehúzom az alsó szemhéjat is. Így már nem tud becsukódni a szem semmilyen ingerre. Belenézek a tükörbe, és a mutatóujjamon lévő lencsével közelítek a szembogár felé. Ha ügyesen csinálom, akkor a másik szememmel nézem azt a szememet, amibe éppen berakom a lencsét. Nekem egy-két alkalom kellett, hogy rájöjjek, hogyan egyszerűbb.

Arra is ügyelni kell, hogy a mutatóujjon lévő lencse nagyon kis felülettel érintkezzen az ujjadhoz, mert ha nagy felületen van, akkor az ujjadhoz jobban tapad a lencse, és nem marad rajta a szemeden.

Ja, és higiénia mindenek előtt! Vagyis kézmosás, és kéztörlés szöszmentes kéztörlővel mindezek előtt, ha jót akarsz magadnak.

A lencsét is nézd meg alaposan berakás előtt, nincs-e rajta valami szennyeződés. Ha van, műkönnyel le lehet mosni róla. Ügyelni kell arra, hogy a lencse széle ne legyen hegyes, mert akkor ki van fordulva a lencse.

2017. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!