Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a a folyadékbev...

Szerintetek ez a a folyadékbevitel mennyiség egészséges?

Figyelt kérdés

Télen megiszok 3-4 litert nagyjából, 4-et csak akkor ha aznap edzettem, és nyáron 5 litert, ha edzek akkor akár 6-ot is, már most hogy itt a meleg már megiszok 4-4,5 litert. Azt hozzáteszem, hogy én nagyon izzadós vagyok, egyik nap 16 fok volt, egy hosszú ujjú pólóban jöttem haza, és folyt rólam a víz. 195cm vagyok és 97kg

Ez nagyon sok, vagy még normálisnak mondható? 18/F


2017. márc. 22. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehhez a testsúlyhoz szerintem normális.Ráadásul edzel is.Bár az is fontos,hogy mit iszol.
2017. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ideális folyadékfogyasztás 20 testsúlykilogrammonként 1 liter. Úgyhogy pont jó.
2017. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 liter/20kg az, amit javasolnak mint folyadékbevitel.

(Én nem valami jó környezetben nőttem fel, gyerekként általában fél liter víznél nem ittam többet naponta. Ez a "szokásom" még a mai nap is megvan, ha nagyon elmerül valamiben van hogy csak késő este eszik/iszok először aznap. Próbálok azért a folyadékbevitelre figyelni, de hiába járkálok egész nap vizespalackkal kezemben, napi 2 liternél többet nem tudok meginni, hányingerem van már ennyitől is. Eddig semmi problémám nem lett ebből, remélem ez nem fog változni. 42/F)

2017. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állítolagosan 25 testsúlykilónként kell meginni 1 liter vizet ez nálad teljesen normális mert nagyon magas vagy
2017. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1. kizárólag vizet
2017. márc. 22. 15:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, csak mert a környezetemben azt látom, hogy mindenki fele annyit iszik mint én. De ezek szerint ők isznak keveset.
2017. márc. 22. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!