Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bisoprolol-fumarat és a...

A bisoprolol-fumarat és a bisoprolol hatóanyag között van és, ha igen mi a különbség melyik a korábbi? A gyógyszertáros azt mondta ugyanaz, de akkor miért nem ugyanaz a nevük?

Figyelt kérdés
Eddig a Bisoblock(bisoplorol hatóanyag) gyógyszert szedtem, magas pulzusra (90-95) és kissé magas vérnyomásra (135/90). Most mivel ez hiánycikk, áttértem a Bisoprolol Sandoz-ra (bizoprolol-fumarat hatóanyag. Ez utóbbi nem viszi le a pulzusom annyira, 75 körül mozog míg a másik inkább 65 környéke. Én úgy érzem van eltérés köztük erről olvastam is tájékoztatóban, de csak általánosan említettek más vegyületeket. Próbáltam utánanézni, de nem igazán találtam semmit sem.

2017. márc. 22. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A Bisoblockra hiába van az írva, hogy simán bisoprolol a hatóanyaga, az is ugyanúgy fumársavas sóval képzett észterként van jelen, tehát egy és ugyanaz a két gyógyszer, egymást hivatalosan helyettesítik (generikumok). Számomra is érdekes, hogy a Bisoblockon ezt nem tüntetik fel, de épp most néztem a nekünk gyógyszerészeknek szóló előiratban, hogy ebben is -fumarát formában van jelen. Hatástanilag nem szabadna hogy legyen eltérés, mégis több beteg tapaszalt már ilyet. Javaslom térjen vissza az eredetileg szedett gyógyszerhez. -Dr. Nagy Ferenc gyógyszerész-
2017. márc. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szakszerű választ! Lenne még egy másik hatóanyag amiről érdekelne a véleménye, ennek a neve Nebivolol. Elvileg 3,5-szer kardioszelektívebb, mint a bisoplorol. Itt van is róla egy pár betegen, de elég meggyőző: [link]


Kérdésem az, hogy ez a legmodernebb hatóanyag most erre a magas pulzusos problémára? Úgy olvastam 2000-es évek elején került forgalomba, gondolom a bisoprolol jóval előtte. Lehetséges áttérnek erre a gyógyszerre, de kicsit tartok egy "mellékhatásától". Elvileg hatással lehet a merevedésre, igaz több helyen azt olvastam pozitív és nem negatív hatással van rá. A szívnek elvileg sokkal jobb, az hogy most az erekciót amiatt javíthatja mert jobban működik a szív, vagy a nitrogén-monoxid fokozó hatása révén passz(bár erről is írtak ellenkezőt, hogy még sincs hatással rá.) Mit tud erről a hatóanyagról? Mi a véleménye? Van esetleg jobb?

2017. márc. 30. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint ez az egyik legmodernebb szer nem csupán a magas pulzusra hanem hypertoniára is, a magas kardioszelektivitás miatt. Valóban van NO stimuláló hatása, ez inkább az erekcióra pozitív hatással kellene hogy legyen, tekintve hogy ott is NO szabadul fel merevedéskor. Olvastam én is pár esetet erektilis dysfunctióról a nebivolol szedése alatt, de az mással hozható összefüggésbe. Az orvosa egy protokollt követ, ahol valószínűleg amit most szed az áll az első helyen. Ha ez nem működik, beszélje meg vele hogy mi lenne a legjobb önnek. Ma már rengeteg új hatóanyag áll rendelkezésre, ha indokoltnak tartja az orvos váltani fog. -Dr. Nagy Ferenc gyógyszerész-
2017. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mizujság?
márc. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az elmúlt évben fogytam 17 kg-ot, de ezt főleg izomból és nem zsírból. (2m/115 kg, most 2m/98 kg). A pulzusom teljesen lecsökkent mondhatni a normális tartományba, de "elővigyázatosságból" szedek negyed szem nebivolol-t. Azért ez is kissé elnyom, "erőtlenebbé" tesz, de nem drasztikusan, mint a korábbi adagok. Így most a napi átlagom 65 körül van, alvás közbeni minimum 50. Most is edzem, de inkább nem a nagyobb méret elérése a cél, tartok egy formát. Kardiológussal konzultátam és azt mondta, hogy nagyon lehetséges a megnövekedett nagyobb súly okozhatta a magasabb pulzust.


Szóval bárkinek problémája van érdemes először a nagyobb súlytól megszabadulni, és figyelni mi is történik, még akkor is, ha ez nem hatlamas súlytöblet. Az esetemben nem lehetett erről szó, de még is ennyit számított. Mivel semmit nem változtattam, másra nem gondolok. A nebivolol nagyon jó gyógyszer egyébként és sok szempontból is érdemesebb ezt szedni. Bizonyos érfalvédő hatása is van és nem emeli a rossz koleszterin értéket, mint a többi béta-blokkoló.

ápr. 2. 00:37
 6/6 anonim válasza:

Üdv mindenkinek! Én Lokren nevű gyógyszert szedek ami nagyon jó napi 1x1et reggel!! ,


de hiánycikk

ezért az orvos Nekem a Nebivolol 5mgot írt fel helyette,még a napi 2x1 sem használt semmit a Nebivololból. Még 2x1 Nebivolollal is 90 volt a pulzusom Most

felírtak Bisoprololt ebből napi 1x1 reggel, és csak 65 a pulzusom úgy mint a Lokrennal..szóval nekem semmit se ért a Nebivolol,!

ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!