Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális egy ilyen gyerekorvos...

Normális egy ilyen gyerekorvos? 17/L

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben beteg lettem kaptam egy gyógyszert a helyettesítő orvostól azt mondta ha nem muszály ne vegyem be. Hát annyira fájt a torkom, hogy 3 nap után elkezdtem szedni.. Na szóval beszedtem a gyógyszert és 2-3 óra múlva elkezdtem hányni és nem tudtam abbahagyni, úgy gondoltuk biztos elkaptam mellé egy hányós vírust. Na amíg szedtem a gyógyszert (amúgy már semmi bajom nem volt) csak folyton hánytam és 1 hét alatt 5 kilót fogytam így. Na a héten megint beteg lettem. Szerdán elmentem a saját dokimhoz felírta ugyanezt a gyógyszert.(amúgy torok fájás, köhögés miatt mentem el) Na 10 fele hazaérek, beveszem a gyógyszert hát.. 1 től 4 ig hánytam de olyan szinten, hogy már majdnem a mentőket kellett hívni, mert levegőt se kaptam és a végén már csak víz jött ki belőlem kb 5 Litert simán kihánytam és pedig előtte még a hasam se fájt és sose veszek be üres gyomorra gyógyszert, mindig ügyelek, hogy legalább eg pici kaja legyen bennem. Na elmentünk a gyógyszertárba azt mondták azonnal hagyjam abba a szedését és másnap menjek vissza az orvoshoz. Na nem szedtem többet a gyógyszert és hihetetlen módon elmúlt a hasfájásom és a hányás is. Na másnap 2től 5ig rendelt a doki. Alig éltem, 2 re odamentem. (Sose kell időpontot kérni általában max 1 órát kell várni) na este negyed 6! Kor bemegyek elmondom a gyógyszeres dolgot és majdnem, hogy azt mondta én kamuzok kussoljak be és menjek haza.. 3 és negyed órát ott vártam azért, hogy nem hitte el amit mondok majd flegmán hazaküldött vizsgálat és egyéb nélkül.
2017. márc. 24. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Az, ahogy bánt veled elfogadhatatlan. +Úgy tudom, hogy az orvosoknak kötelességük jelenteni a gyógyszergyártó cég felé az esetlegesen előforduló mellekhatasokat... Ez a minimum. Nem is értem, mit gondolt a dokid..
2017. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem normális, de hasonló velem is történt 17 évesen. Az egyik évben szinte két havonta jártam hozzá, mert folyamatosan lebetegedtem, legyengültem, de körülbelül a félév végén megelégelte és elküldött, hogy legközelebb csak úgy mehetek hozzá ha édesanyám telefonál elötte, mert én csak hazudozom. Azóta természetesen 18éves koromban átjelentkeztem a felnőtt háziorvoshoz azonnal, és kiderült hogy autoimmun betegségem van (+cukorbetegség). A gyerekorvos nem akart kezelni, elküldött, nem kaptam gyógyszert, sokszor igazolást sem de az legyen a legkevesebb. Szerintem te is jelentkezz át minél előbb ha elmúltál 18, nem minden gyerekorvosnak "van türelme" az idősebbekhez ezek szerint.


21/L

2017. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Szerepel a mellékhatások között a hányás a papíron?

Részeg volt az orvos szerintem, hívd fel a betegjogi képviselőt és az orvos felettesét, még 4-ig van munkaidő ma, de 2-ig biztos. Esetleg menj ma vissza a dokidhoz, és újra mondd el neki a panaszt, meg kérd számon a tegnapiért, és ezúttal vedd fel a beszélgetést titokban!

2017. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Na, most végül is mi a probléma? Az orvos hozzáállása vagy a hányás a gyógyszertől. Na szóval. Nem jól tudja az a válaszoló aki azt írja,hogy az orvosnak jelentenie kell ha mellékhatást észlel. Szinte minden (de talán minden!) antibiotikum betegtájékoztatójában benne van,hogy okozhat hasmenést,hányigert,hányást. Na,ez nem azért van,mert a gyógyszer "rossz",hanem sokaknak érzékenyebb a gyomor-,bélrendszerük, ráadásul elousztítja a normál bélflórát is. Vannak pl. olyanok akik a kapszula anyagától hánynak és ha nem kapszulában kapják ugyanazt a gyógyszert,akkor semmi bajuk nincsen.

Na,ha elmondtad az orvosnak,hogy Te ettől a gyógyszertől már hánytál akkor hiba volt újra felírni. Na, van olyan ,hogy sok a beteg,lehet olyan is,hogy egy beteggel többet kell foglalkozni az átlagnál és ilynekor csúszhat a rendelés. Na, gondolhatod,hogy ez az orvosnak sem öröm(neki is van otthona) és nem azért csinálja,hogy kitoljon a betegekkel. Na,megvizsgálhatott volna,de azzal nem segített volna rajtad,illetve azon,hogy hánytál a gyógyszertől. Na, ebben a történetben ott hibázott,hogy nem mondta,hogy hagyd abba ezt a gyógyszert és írt fel helyette másikat,ha szükség volt rá.

2017. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérd át magad másik háziorvoshoz.


Amúgy a helyedben nem szedtem volna be azt a gyógyszert, amitől már egyszer ugyanilyen rosszul voltál. Torokfájásra sem kell minden esetben gyógyszer, sokszor elég a gargalizálás, vagy szopogató tabletták.

2017. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!