Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha apám szed egy...

Mit tegyek ha apám szed egy erős nyugtatót (Xanax) és iszik is rá?

Figyelt kérdés
Mit tudnék tenni az ellen, hogy leszokjon valamelyikről. Nagyon káros a kettő együtt :S. Azt hallottam, hogy felér egy ?drogfüggőséggel?. Ha bárki bármi tanácsot tud adni, az irja le nekem :S. Előre köszönöm :(:(
2008. okt. 12. 22:30
 1/8 A kérdező kommentje:
És még hozzáteszem hogy jelenleg 51 éves a fater :(. Józanon tök normális, nagyon rendes meg minden, de mikor iszik akkor kötekedős illetve morcos :(. Nemszeretném 15-16 évesen elveszíteni apumat. (A jelenlegi orvosa aki felirja neki minden hónapba ezt a gyógyszer egy meggágyult nyugdíjas öregember akinek már semmi keresni valója nincs a kórházba :@...)
2008. okt. 12. 22:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Nagyon ismerős a szituáció.

Az apukádra szerintem jelen állapotában nem lehet hatni. Az orvossal kellene beszélned, lehet, hogy nem is tudja, hogy az apád iszik a gyógyszerre.

2008. okt. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én is az orvossal beszélnék - ha nem megy vagy nem érdekli,akkor az orvos felettesével. ugyanis apukád súlyos beteg, és ha már kapcsolatot tart fent orvossal, azt ki lehetne használni és beküldeni pszichiátriai elvonóra, kezelésre. Az a baj, hogy önmagában is függőséget tudnak kialakítani a nyugtatók, hát még alkohollal együtt. + ahhoz, hogy sanaxot szedjen kell lennie valamilyen leli problémának is.Önmagában azzal,hogy nem írják ki neki a gyógyszert nem sokat lehet elérni,mert talál másik vény nélküli kábítót...
2008. okt. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem. :( köszönöm a válaszokat. és ezzel a vegyesítéssel (alkohol + gyógyszer) mennyi esélye van hogy leálljon a szive ?? :( (túlsúlyos apum)
2008. okt. 13. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
próbálj meg beszélni apukáddal, mondd el neki,hogy félted és szereted.Nagyon szép és jó dolog, hogy ennyire törődsz vele és szereted őt, viszont mindig jusson eszedbe,hogy apukád meggyógyítása és apukád gondjai NEM A TE FELELŐSSÉGED!Sajnos sokszor bármennyire szeretünk valakit,ha ő nem akarja,mi sem tudunk neki segíteni.A szívleállás életkortól függetlenül bárkivel megeshet,erről az orvosa biztos bővebb tájékoztatást tud adni.
2008. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
81%
szia.hát ez nagyon nem jo.nem szabad rá inni.probálj vele jozanul elbeszélgetni,hogy Te nagyon aggodsz érte,talán rád hatással lesz.
2008. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
hany mgramos xanaxet szed? milyen gyakrjan csinalja? szerintem ha egyszer ketszer kirug a hambol meg semmi baja nem lesz..
2009. márc. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát testvérem kezdj el gyűjteni koporsóra, jól tudod nem is akármilyen droggal ér fel mivel a Xanax elég kemény gyógyszer... Mivel írtad hogy az öreged túlsúlyos 2x akkora az esély hogy megáll a szíve mivel a pia meg a gyógyszer magába azt okozza hogy megállhat a szíve meg akkor még túlsúly is......

Nekem is csinálta apám mikor elváltak anyámtól de ez nem tartott sokáig mivel kiderült és a nagyanyám meg mi kiosztottuk.... Annyiban hatott hogy nem iszik gyógyszerre de ugyanúgy piál... Az ilyen emberekkel nem nagyon tudsz mit csinálni ...

Isten nyugasztalja majd őket, de csak a piának hódolnak.

2009. aug. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!