Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden csontom (főként a...

ISW kérdése:

Minden csontom (főként a vállam és a térdeim) nagyon ropog. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 19 éves srác vagyok és sajnos nem sokat mozogtam már kb egy éve, mivel nem szabadott. Egy év alatt szinte minden csontom annyira elkezdett ropogni, hogy az hihetetlen. A vállam és a térdem főként, a térdem fáj is nagyon sokat, a vállam meg amikor körözök vele nem tudom egyenletesen mozgatni, a folyamatos ropogás mellett mintha akadna ki. Ha meg próbálom mozgatni a karom, vállam, lábam nagyon hamar kimegy belőle az erő... eléggé tehetetlen vagyok.

Kérlek titeket ha tudtok megoldást írjátok le.

Nagyon szépen köszönöm :)



2017. márc. 31. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A mozgást elkezdeni sosem késő. Amint belevágsz egy kis izomerősítésbe, kardio mozgásba, ahol növelheted az állóképességedet, az ízületek elkezdenek "olajozódni", mozgástartományuk oldottabb lesz és jó esélyekkel a kattogások is alább hagynak.

Első körben tegyél nagy sétákat, túrázz, biciklizz, ússz, majd egészítsd ki saját testsúlyos edzéssel, mint a trx, jóga stb.


Üdvözlettel,

Szabó Klára, gyógytornász

2017. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!