Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék itt?

Mit tehetnék itt?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, és most fogok érettségizni. Elég nehéz lesz, mert az osztályom kicsit dedós és sosem lehet tőlük odafigyelni. Két emberen kívül az összes (19 személy) bukik minimum 1 tantárgyból.

A családomtól sem lehet nagyon tanulni, mert van három testvérem. Egy 15, 11 és egy 9 éves. Kicsit hangosak szoktak lenni, ezért nehéz tőlük tanulni.

Hogy tudnám a testvéremet megváltoztatni? A szüleim, legalább is az apám nagyon negatív és idegbeteg. Állandóan apróbb hibák miatt is agyonszid akárkit, és elég durva kifejezéseket dob máshoz. Ezért a testvéreim kicsit kevés jó élményben vesznek részt, kissé boldogtalanok, unatkoznak szinte mindig. A barátnőm is mostanában elég furcsa, és kutyaként bánik velem, sértő kifejezésekkel dobál reggel, nappal és este. Ez nagyon elrontja az egész napomat, és ezért kicsit rosszul teljesítek az iskolában. Kicsit sok probléma összegyűlt, de a legnagyobb az, hogy itt az érettségi és sajnálatos módon e problémák miatt elhanyagoltam a tanulást. Mindig próbáltam megoldani azt, hogy legyen étel az asztalon, (sajnos szegények vagyunk, és sokszor nincs nagyon mit ennünk), megoldani mindent mindenki helyett, és egyszer csak azt vettem észre, hogy elszállt az idő. Szeretnék menni egyetemre, programozói informatikusnak. Jelenleg is informatikát tanulok, ágazatit, mely programozással foglalkozik, és eléggé nem értem.


Mit tehetnék, hogy feltudjak készülni az érettségire, hogy elérjek egy olyan pontszámot, hogy felvegyenek egyetemre? Mit tehetnék, hogy jobbá tegyem a családom, a kapcsolatomat? Még sorolhatnám tovább, de így is túl hosszú.


Előre is köszönöm!



2017. ápr. 6. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Már előtted a cél, ne most add fel.

Megváltoztatni senkit sem tudsz, ezt jó ha minél hamarabb elfogadod.

Tanulj ezerrel, menj el koliba, szabadulj ki ebből a káros környezetből.

2017. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha nem tudsz otthon tanulni tőlük, fogod magad és beülsz a könyvtárba tanulni a kis cuccoddal.


Ha tényleg tanulni akarsz és nem csak kifogásokat keresel (mint ahogy én is tettem annak idején...) akkor tudsz tanulni.

2017. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!