Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában gyakran jutnak...

Mostanában gyakran jutnak eszembe öngyilkos gondolatok, elvesztettem a motivációmat. Lenne valami tanácsotok? 17/L

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban érzem azt,hogy rossz helyre születtem,nem érzem magam idevalónak.Ez régen sem volt másképp,de akkor nem éreztem magam ennyire magányosnak.A családommal sincsen fényes viszonyom,bár nem igazán találkozunk hétköznap mert mindenki későn jön haza,kivéve az apámat,de vele nem is töltenék együtt időt szívesen.

Most hogy tavasz lett egyre rosszabb minden,a legtöbb barátnőmből egy igazi rib.anc lett,csak azon jár az agyuk,hogy hogyan keltség fel a srácok érdeklődését,és ez nagyon durva néha,én általában szeretek kimaradni az ilyesmi dolgokból,de sajnos nap mint hallgatom. Egy barátnőmmel sincsen már olyan jó kapcsolatom,mert kerülöm őket a viselkedésük miatt,ezért is gyakran vagyok egyedül,de még így is jobb szerintem. Nem érzem azt,hogy odavaló lennék,reggelente is alig van kedvem kikelni az ágyból,próbálkoztam azzal,hogy magántanuló leszek,de rájöttem,hogy ahhoz sincsen már kedvem. Régen voltak céljaim,de mára már egyik sem tűnik fontosnak,és nagyon semmi sem érdekel. Nincsenek céljaim,és nem is tudom,hogy szeretnék-e még küzdeni azért,hogy legyenek.

Ezeken kívül is van még sok dolog,ami miatt ilyenek jutnak eszembe..igazából ha a családom úgy értesülne,hogy mondjuk baleset miatt vesztettem el az életemet,már semmi sem tartana itt,egyedül miattuk nem tettem még semmit. Főleg anyukám miatt,mert ő magát okolná,azt hinné az ő hibája,mivel kevés időt töltött velünk,a sok munka miatt.

Abban bízom,hogy ha találnék valami új motivációt/célt,amiért lenne kedvem reggelente felkelni,akkor minden rendbe jönne. De jelenleg nincsen semmi,remélem tudtok nekem ebben segíteni.



2017. ápr. 20. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Találj ki valami hobbyt magadnak, ahol közösségben lehetsz. Vagy keress más közösséget, embereket. Anyádék meg tényleg nem foglalkoznak veled, okolhatják is magukat.
2017. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
iskolapszichológus
2017. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Anyukám azért nem tud velünk annyit foglalkozni,mert egész nap dolgozik,hogy mindent megadhasson nekünk,mivel apánkra nem számíthatunk,ő ebben nem hibás.


#2

Gondolkoztam már rajta,de elég rossz véleményeket hallottam róla,bár lehet,hogy egy próbát megérne.

2017. ápr. 20. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek az anyja dolgozik egész nap, de amikor meg nem, akkor igyekszik sokat foglalkozni a saját gyerekével. Én erre értettem.
2017. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De azért köszönöm szépen, hogy a többi részéhez pedig nem szóltál semmit!
2017. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én első körben magnézium és B vitamint szednék, hátha lesz kedélyjavító hatása.
2017. ápr. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából szedek ilyesmi vitaminokat,de nem igazán segítettek,de azért utánanézek mi lenne a legkézenfekvőbb.
2017. ápr. 21. 21:45
 8/8 anonim válasza:

Szia! Tudom hogy ez most egy szar szitu,de ne omolj össze ennyire :) Szerintem sokat segítene ha beszélnél a baratnoiddel,hogy nagyon megváltoztak,hátha magukra ismernek. Persze ez nem biztos,de egy próbát megér. A motivációs problémával kapcsolatosan pedig szerintem az sokat segítene,ha keresnél egy újabb társaságot,mondjuk elmennél sportolni egyet vagy ha szeretsz rajzolni akkor beiratkozhatsz egy tanfolyamra,vagy akármi :) hasznosak is,és sokszor nagyon jófej emberekkel lehet összefutunk az ilyen helyeken.

En most vagyok tul egy rosszabb korszakon,mostanában szakítottak velem és be kell hogy valljam,nekem is voltak olyan gondolataim hogy befejezem ezt a folyamatos szenvedést. Tudod mit csináltam? Betegül fog hangzani,de írtam egy búcsúlevelet és hibátlanul meg terveztem a halálomat. Fogtam magam,és eldöntöttem hogy megteszem. Aznap szépen ugy tettem mint mindig,viszont hangtalanul mindenkitől elbúcsúztam :) és amikor arra került a sor,hogy megtehettem volna,ott álltam és saját magamat bíztatattam arra hogy tegyem meg. Tudod miben segített mindez? Abban hogy amíg mondtam magamnak hogy tegyem meg amit meg kell,addig az agyam automatikusan elkezdte keresni a kifogásokat,ebben az esetben pont a pozitív dolgokat :) És hagytam hogy meghiúsítsam a saját tervem,majd mosolyogva hátraléptem,és folytattam az aznapi terveimet,tele azokkal a gondolatokkal,amik miatt nem tettem meg. Persze sosem gondoltam komolyan hogy kinyírom magamat,de ez az egész szitu nagyon sokat segített , bármilyen hülyén is hangzik.

Ezt igazából azért írtam le,hogy felismerd,hogy amikor azt hiszed hogy minden rossz,akkor is vannak jó dolgok az életben,amiért érdemes élni,ami miatt hülyeség az öngyilkosságra gondolni,csak fel kell ismerni azokat.

Ebben leginkább az segíthet nagyon sokat,ha valami újat hozol az életedbe :) ha egy kicsit is körbenézel biztos találsz valami érdekeset és hirtelen már motivált is vagy :)


Látom hogy régi a kérdés,talán már nem is aktuális,sőt,valószínű hogy nem az,de remélem segítettem,ha nem pont neked akkor annak aki erre téved véletlenül :))

2018. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!