Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egészségpénztár tagként...

Ha egészségpénztár tagként nem kártyával vásárolok, ahnem számlát kérek, akkor akárki lehetek, nem nézik a nevet meg, ugye?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 23. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy a számlát az egészségpénztár nevére és címére kell kiállítani. A számlára legyen ráírva a pénztári tag neve és tagsági azonosítója is.


Tehát az EP nevére és címére kell a számla, nem a tiedre, plusz kell rá a neved és a tagi azonosítód.


Ezután ki kell majd töltened egy nyomtatványt és azzal együtt beküldened a számlát az EP-dnek.

2017. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt én tudom, a kérdésem az, hogy bárki vásárolhat-e az én nevemben, és kérheti-e hogy írják rá, amit diktál, vagy az eladó ebbe beleköthet?
2017. ápr. 23. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja oké értem. Igen, bárki vásárolhat így. Nyomtass ki egy kis kártyát, hogy mi kell a számlára, azt vigyék magukkal és adját oda a pénztárosnak, hogy azt kell ráírni a számlára. Úgy biztosan nem rontják el.
2017. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de tényleg így törvényes, vagy szabályszerű? nem csak az vehet, akinek a nevét ráírják, vagy aki családtag?
2017. ápr. 23. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
De, elvileg csak az. Gyakorlatilag meg sehol nem fognak beléd kötni ha te bármilyen nevet diktalsz az eladónak.
2018. okt. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neeeem nèzik!
2020. okt. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!