Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan harcoljak az IR ellen?

Hogyan harcoljak az IR ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2014-ben diagnosztizálták nálam az IR-t. 160g-os CH diétát és sportot irtak elő. 3 hónapig tartottam szépen, de nem volt javulás.(Állandó szédülés, hányinger, szőrösödés, hajhullás, 2 évig kimaradó menstruáció, teherbe esési problémák). Ezután az endokim napi 1000mg Merckformint és napin 1 szelént és heti 3000NE D-vitamin irt föl. Emelett inofolicoztam is napi 2x1 tasakkal és ugye mellette a diéta és az edzés. Következő hónapban már menstruáltam és 2015.márciusában már 6 hetes kis lurkó volt a pocimban.<3 Terhesség alatt 8 kilót hiztam összesen, de trombozist kaptam. Azóta már más fél éves a picim, de szülés után folyamatosan jöttek a pluszok, nem szedhetema a gyógyszert, mert szoptattam. Mára már elkezdtem megint szedni a gyogyszerokat, de nagyon rosszul vagyoko tőlük ami ez előtt nem volt.(Hányás, szédülés, hasmenés, gyengesség) Edzeni próbáltam, de a lábam nagyon begörcsöl a trombozis miatt futás gugolás közben. Szoval annyi lenne a kérdésem,hogy tudnátok ajánlani nekem olyan edzést, aminél nem fájna iszonytosan a lábam és nem vizesedne be és hogyan tudnám szedni a gyogyszert, hogy ne legyenek ezek a mellékhatások? Válaszokat köszönöm!



2017. ápr. 25. 17:14
 1/7 anonim válasza:

Szia

A gyógyszerhez újra hozzá kell szoknia a szervezetednek ;) Én mikor elkezdtem szedni akkor voltak ilyen tüneteim. Kb 2-3 hét volt mire javult :)

Próbád meg a szobabiciklit ;) Nekem ez vált be fokozatosan emelve a tempót. Ne egyből 20 km-rel indul ;)

Szedj magnéziumot ;)

2017. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is IR-es vagyok és metformint szedek. Ha rögtön kezdem el szedni, akkor én is nagyon rosszul vagyok. Javaslom, hogy úgy kezd el szedni, hogy egy vagy két hétig csak fél szem, utána már egész szemet egyél. Én szedek hozzá vasat, mert vashiányos vagyok, ez visszafogja a hasmenést. Remélem tudtam segíteni :)
2017. ápr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Letudnátok irni a ti torténeteiteket vagy siker sztorikat. Tanuljunk egymás hibáiból.

2017. ápr. 25. 19:43
 4/7 anonim válasza:

1-es vagyok.

Baba miatt kezdtem szedni mert IR találtak nálam. Kb 2-3 évig szedtem. A cukrommal sosem volt gond. Tavaly októberben hagytam abba. 10 év 8 lombik után elegünk lett a sok gyógyszerből. A szobabiciklivel 15 kg fogytam. De mellette diétáztam is bár nem katonatiszt módjára. Csak elhagytuk a kenyeret, krumplit fehér cukrot, édességet. Meg persze a mozgás :)

2017. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok és végül összejött a babó?:)
2017. ápr. 26. 21:21
 6/7 anonim válasza:

1-es vagyok.

Sajnos nem :( Besokaltunk a sok orvostól. Örökbefogadás mellett döntöttünk :)

2017. ápr. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Én nem a baba miatt kezdtem el szedni, ugyanis 8-10 év múlva tervezek gyereket (16 éves vagyok, úgy érzem érthető miért :D). 119 kilóval kezdtem el szedni, 10-et ledobtam 3 hónap alatt, de abbahagytam mert hülye voltam (meg mert a tüneteket már nehezen bírtam). Azóta ugyan tartottam a súlyom, de most emiatt a kérdés miatt újra elkezdtem szedni (szóval köszönöm hogy feltetted :) ). Nálam úgy derült ki, hogy gólyaavató előtt eléggé stresszes voltam, ezért szívrohamszerű tüneteket produkáltam, de nem lett semmi baj. Ezután Szegedre küldtek a gyermekklinikára és a kardiológiáról elküldtek az endokrinológiára. Korábban is jártam már ott, csináltak egy cukorterhelést és szevasz. Ekkor már komolyabban vettek és így írták fel ezt a gyógyszert. Korábban azért mentünk mert hiába étkeztem egészségesen, csak híztam. De komolyan 120 ch-t tartottam és így is híztam, ezért küldött el a háziorvos endokrinológiára. :)

2017. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!