Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős viszketés, ha kimeledek,...

Erős viszketés, ha kimeledek, vagy sportolni kezdek?

Figyelt kérdés
Tehát egy pár hete jelentkezett ez az erdekes, de kifejezetten kellemetlen probléma. Ami abbol all, ha kimelegedem, vagy melegem lesz viszket a boron szinte az egesz testemen. Először fürdés közben tapasztaltam, meleg vizes fürdőt szeretem, és minden fürdésnél jelentkezik, kivéve ha hűvös vízben fürdöm. Eszméletlen viszketés a mellkason, háton, vállakon, karokon, fejbőron, labakon. Ugyanez van, ha utcárol, meleg oltozetben egy futott helyre pl.: egy uzletbe lepek be, nagyon nehez onkontrollt gyakorolni, hogy ne vakarozzak, kb 5 perc utan abbamaradt legutobb egy ora uzletben, kivancsi voltam meddig tart... A legnagyobb problema az, hogy sportolok... es ez alatt a kb 3-4 het alatt amiota jelentkezett a "viszketes" kitapasztaltam, hogy nagy intenzitassal nem tudok edzeni, mert rogton viszketek, es abba kell hagynom az edzest, semmihez nm hasonlithato az osszes testreszen egyszerre jelentezo tűszúrás szerű viszketés. Olvasgattam a témában, es mar jo par napja vagy egy hete a taplalkozasomban elhagytam mindent ami alergia eselyes lehet ( pl tej, kave, tojas) szinte csirkemell es rizsen vagyok vizzel. Kozmetikumaim, tusfordom, dezodorom, minden amivel erintkezem elhagytam/lecsereltem antiallergen szinezek es illatmentesre, termeszetesen oblitot es mososzert is! Ha valakinek volt ilyen problemaja, kerem irjon, hogyan tudom enyhiteni vagy kikuszobolni / meggyogyitani. Nagyon koszonom, ha elolvastad.

#bőr #viszketés #kellemetlenség #erős elviselhetetlen
2017. ápr. 25. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Elolvastam a magyarázó szövegrészt is. És ha pont a rizsre és a csirkehúsra vagy allergiás? Ezeket én sem bírom pl!
2017. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, előtte ez nem szerepelt gyakran az etrendemben. pénteken megyek bőrgyógyászhoz, hátha látott már ilyet. Elsősorban olyan ember valaszát varom akinek tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban.
2017. ápr. 25. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ételallergia leggyakoribb tünetei között szerepel a viszketés, ételintolerancia esetén is lehet bőrjelenség.

"Leggyakoribb allergiás tüneteket kiváltó élelmiszerek: tej,tojás, szója, csirkehús, hal, búza..."

"A nagymértékű húsfogyasztás károsítja a szívet és a keringési rendszert, az érkárosító fehérje összetétel és rejtett zsírok miatt. Növeli a bélrendszeri méreganyag képződés esélyét, emellett rostokat és védő hatású (protektív) antioxidáns vitaminokat, nyomelemeket nem tartalmaz, így hozzájárul a vastagbél- és végbélrák kifejlődéséhez. (Befolyásolja a káros bélbaktériumok növekedését) Növeli a kiválasztó szervek terheit, és savasító hatása révén a csontozatra is káros lehet. (A húsban elenyésző mennyiségű kalcium van) Mindezeken felül korunkban az állatbetegségek, rejtélyes vírus és baktériumhordozás veszélye is felmerült, mely tovább súlyosbítja a kérdéskört. Összességében a húsfogyasztás hátránya ma már jelentősen túlhaladja a lehetséges előnyöket (vastartalom, teljes értékű fehérjék, B12 vitamin), így – a környezetvédelmi, etikai és egyéb szempontokat is egybevetve – komoly újragondolást igényel ma már a hús-kérdés."


[link]


Elképzelhető, hogy bőrgyógyász tud segíteni, de az is lehet, hogy egy tájékozott dietetikusra lenne szükség, mert a felszínen megjelenő tünetek belső problémákra utalhatnak.

2017. ápr. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szebibá válasza:
Lehetséges, hogy ugyanaz a problémád mint nekem. Cholinergic Urticaria nézz utána
2022. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!