Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszérműtéttel kapcsolatban...

Visszérműtéttel kapcsolatban írnátok tapasztalatokat? Tb alapon szeretném megcsináltatni. Ismertek jó érsebészt az István kórházba? Oda kaptam beutalót Angiológiára is.

Figyelt kérdés

30-as éveim elején járok, álló munkát végeztem 14éves korom óta, van egy 20hónapos kisfiam. Elég vastag, mutatóujjnyi visszereim vannak a combjaimon, ami már nadrágon keresztül is kitapintható, dudoros. Állapotosságom előtt voltam vele a körzeti orvosnál, de azt mondta, amíg nem szültem nem igazán végeznek ilyen műtétet, mert a terhesség alatt még nagy teherbírásnak van kitéve. Mivel már van egy 20hónapos kisfiam, ismét beszéltem a körzetivel, kaptam beutalót az István kórházba Angiológiára, ahova holnapra kaptam időpontot, a vizsgálati eredmény tudatában kell beszéljek majd az érsebésszel. Mire számíthatok egy ilyen műtéttel? Tb alapon szeretném megcsináltatni. Mennyi időt kell kórházban tölteni? Gondolom nem ambulánsan végzik. Mennyi nagyjából a felépülési idő, mikorra már terhelhetem? Műtét után fásliznom kell? Sokat kell pihentetni? Mert a kisfiam 20hónapos, sok törődést, figyelmet igényel, sok időt szoktunk kint a levegőn tölteni, lévén panelban lakunk.


Előre is köszönöm a válaszokat :-)


2008. okt. 14. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most megfognak vizsgálni,hogy milyen a keringésed,kikérdeznek,de szinte biztos,hogy műtétet javasolnak.A műtétet gerincérzéstelenítésben végzik,és ennek során teljes egészében kiveszik a tágult eret.A bokádtól indulnak és combig kiveszik.Ált. 4-5, 2 cm-es metszéssel meg lehet úszni.Utánna a kivett ér funkcióját a töbi ér veszi át fokozatosan.Műtét utánn 24 óra fekvés az érzéstelenítés miatt,majd kötelező fáslival járkálni kezdeni.A kórházi bennfekvés 3-4 nap,8. napon vissza kell menni varratszedésre.Készülj föl,hogy sokáig kék-zöld lesz,amíg a vérzés fel nem szívódik.Fájdalmas,de nem ez a legfájdalmasabb műtét.Műtét utánn otthon speciálisan tornázni kell,erre ált. adnak tájékoztatót.Kell is vele járkálni,de csak addíg amíg nem kezd dagadni,akkor fel kell polcolni és pihentetni kell.Ja és persze fáslizni,ezt elmondják,hogy meddig javasolják.Szinte biztos,hogy a kicsi mellé segítségre lesz szükséged.Továbbá később életmódot kell váltanod,pl nem jó az állómunka,mert ha már 1 ér megbetegedett,akkor a többivel is gond lesz.De ekkor is rendszeresen csinálhatsz vénás tornát ez jó szokott lenni,erre is biztos adnak tájékoztatót.Ja tb alapon is frankón megcsinálják!De MINDIG kérj pontos felvilágosítást,mert ezt le szokták időhiány miatt spórolni az eüben!!!
2008. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sándor doktor urat ajánlanám (ez a vezetékneve:-)), vagy Regöly professzor urat.
2008. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Ma megyek a vizsgálatra, kicsit ideges vagyok.
2008. okt. 15. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!