Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig lehet hűtőben (+3C...

Meddig lehet hűtőben (+3C fokon) emberi vért tartani?

Figyelt kérdés

Meddig áll el, meddig fogyaszthato?

Jo-e a +3fokon való tárolása, vagy alacsonyabban kéne, esetleg fagyasztóban tároljam, ha megfagy utána már nem lenne olyan, vagy igen?



2017. ápr. 30. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A vér nagyon romlandó, kiváló táptalaj a baciknak, egy-két napnál tovább szerintem nem.
2017. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha az ételek kategóriában megkérdezed, hogy eltartható-e az emberi(!) vér és meddig fogyasztható, akkor mire kell gondolni? Valakinek vérét ontottad vagy kiraboltad a helyi kórház transzfúziós szobáját. Mindkettő bűncselekmény, és szerintem kannibalizmus is.
2017. ápr. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem bántottam, sem raboltam ki semmit és senkit. Kaptam, és az lényegtelen, hogy mire kell. Azért raktam az étel kategóriába, mert itt valószínűleg jobban tudnak válaszolni a kérdésemre, mint a szex,kapcsolatok/szépségápolás/állattartás/műszaki topikokban.
2017. ápr. 30. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg az egészség rovatban???
2017. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lényegtelen, mert 1) megenni vért nagyon szűkös határidőn belül kell, más célokra lehet hosszabb ideig is tartani, 2) nagyobb tételben humán vért nem szoktak csak úgy adni és kapni. Arról nem is beszélve, hogy az emberi vér iszonyú fertőzésveszélyes, HCV, HBV, HIV, egyéb kórokozók lehetnek benne, pláne hűtőben tartva összekenheted a veled együtt élő ártatlan(?) személyek ételeit. Ez beteg dolog.


A legjobb dolog, amit feltételezni tudok, hogy valami bacit akarsz tenyészteni, de egy nem tök hülye mikrobiológus sem tartani humán vért a saját hűtőjében...

2017. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!