Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond? Rendesen...

Mi lehet a gond? Rendesen alszok, mégis alig bírok felkelni.

Figyelt kérdés
Este 9-10-kor szoktam lefeküdni,néha kicsit később,és 6-kor kelek.Az a gond,hogy ha korábban,ha később is fekszek le,reggel olyan fáradt vagyok,mint aki alig aludt volna.Éjjel alszok rendesen,nem kelek fel.Állítólag 8-9 óra alvás megfelelő fiatalabb korban(17 vagyok).
2017. máj. 4. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is 17 éves lány vagyok,este kilenckor fekszem le és 5.50-kor kelek,ugyanez volt a gondom. Elmentem dokihoz,és kiderült,hogy vashiányos vagyok.(Ha te is lány vagy akkor lehet neked is ez a baj.) Illetve felírt még egy vitamint is,azóta sokkal jobb a helyzet.:)
2017. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok.
2017. máj. 4. 20:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Az nem minden, hogy órára megvan. Van, aki nem bír korán kipihenten kelni, én sem.

Azt senki sem tartja normálisnak, hogy délután hatkor már ágyba bújjunk, de azt meg igen, hogy reggel 6-kor fütyörészve keljünk. Holott utóbbi is csak önkényes feltételezés, mármint, hogy akkor mindenki simán fel tud kelni.

2017. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem csak lányok lehetnek vashiányosak.


Egyébként nem normális a szervezet számára korábban kelni, minthogy a nap (teljesen) felkelt már volna, szóval teljesen rendben van az, hogy fáradt vagy a 6 órai keléstől.

Lehet viszont még pl. alacsony vérnyomás miatt is.

2017. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom rendben van.
2017. máj. 4. 20:56
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Első válaszolónak írnám, hogy a vas nem csak a lányok szervezetének szükséges...


Kedves Kérdező: hidd el, csak a nagyon buta "tudósok" határozták meg az alvást 8-9 órában. Mindenkinek annyit kell aludni, amennyit a szervezete kíván. Továbbá tesztekkel kimutatták, hogy a 7 óra alvás után azok is jobban érezték magukat, és jobban teljesítettek a munkahelyen (vagy suliban), akik addig 12 órákat durmoltak. A 6 óra kevésnek bizonyult, míg a 8 órával "túlaludták" magukat. Persze én nem állítom, hogy így van, hiszen tudjuk, hogy sok zseni 3-4 óránál többet nem aludt/alszik, szóval ebből is látszik, hogy embere válogatja. Amúgy a nyugodt alvást más is zavarhatja, nem csak külső hatások: pl. idegesség, betegség is. A legszerencsésebbek kontrollálni tudják az érzelmeiket (ez néha jó, azaz tudatos, néha viszont rossz, pl. azok, akik genetikailag gonosz emberek). (Na, jól belemegyek itt a dolgokba.)


Egyébként én is mindig álmosan kelek, bár engem nem igazán zavar. :)

2017. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kellene egy laborvizsgálat, lehet, h vashiány, vagy magnéziumhiány, ezt a vérből meg tudják mondani, és lehet, h csak egy kis ásványi anyag tuningra van szükséged.
2017. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pár hete voltam preventív vizsgálaton,de nem tudtak vért venni tőlem,mert "nem voltak ereim",szóval 2 év múlva kell csak legközelebb mennem.
2017. máj. 4. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es

Akkor télen 15-16 órát kell aludni?

2017. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Márpedig vért venni kell valahogy, anélkül nem fog kiderül, h milyen hiányod van. Egy labornan olyanoktól is muszáj vért venni, akiknek "nem találják" a vénájukat.
2017. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!