Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy van ez az EP számlákkal...

Hogy van ez az EP számlákkal pontosan?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva és meg vagyok kavarodva. Minden EP pénztár máshogy kéri, minden elektronikus számlázó szoftver máshogy csináéja, minden ember máshogy kéri, minden pénztáros máshogy érti, és nem tudom mi a szabályozás erre vonatkozóan és mi a törvény, és hogy mi az amit elfogadnak, és mivel lehet gond. Volt olyan, akinek belekötöttek és problémája volt ilyenből?


Mire gondolok? Az én pénztáram a Medicina EP, elvileg azt kéri hivatalosan, hogy a számlát a Medicina nevére állítsa ki az ember, a Medicina címével, és a saját nevemet és tagsági számomat ettől külön valami megjegyzésben kell szerepeltetni, de kötelező, mert ennek az adatnak rajta kell lenni. A legtöbb pénztáros szoftverben azonban furcsa korlátozások vannak, pl. egy hosszabb név nem fér ki, meg a pénztárosok se értik meg, ha elmagyarázom mit kérek, és tök össze vissza szerepelnek rajta az adatok, van hogy a nevemet írják vevőnek, és a Medicina címe szerepel, tagsági szám meg máshol, stb. Rákérdeztem a pénztárnál, és azt mondták az a lényeg valójában, hogy rajta legyen minden adat valahol. Azért én ezt kicsit furcsának találom. Egyrészt a számla az egy hivatalos dolog, amit törvényesen kell kiállítani, tehát ha számlát kérek, azt miért nem a saját nevemre teszem, és miért nem a pénztár neve kerül a megjegyzés mezőbe? Aztán nem szabályozza ezt valami törvény, ami a pénztárak működésére vonatkozik, ami pontosan megmondja mit hova kell írni? Aztán olyan hogy megjegyzés szerepelhet-e törvény szerint egy számlán? És ha a pénztárszoftver ilyent nem tud, vagy nem fér ki a kért név vagy cím, akkor mi van?



2017. máj. 18. 09:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!