Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejtetvem van? 3 alkalommal...

Fejtetvem van? 3 alkalommal esett ki a hajamból ugyan olyan fehéres-fekete foltos élőlény a hajamból

Figyelt kérdés
Legutoljára egy ismerősöm szólt, hogy bogarak vannak a fejemen, az után vette észre őket miután megvakartam. Lesöpörtem őket, elvileg le is estek. Kb fél centi hosszúak. Mikor az elsőt megláttam, azthittem valami levéltetű féle, de elég durva hogy állandóan ilyenek vannak rajtam. A fejbőrömön 3 tetűcsípés szerűt találtam de azok nem viszketnek. A fejbőröm hajmosás után kb 2-3 nappal kezdd el intenzíven viszketni. Kb 1 mm-es fehér cuccok is vannak a hajszálaimra tapadva, gondolom serke de azok is csak hajmosás utáni pár napban jelentkeznek. Az a durva hogy olyan képet, ahogy ez a jószág kinéz még egyet sem találtam. A fejtetűről csak közeli képeket látok, azokra nem hasonlít. Ha összenyomom nem jön ki vér belőle, könnyen szétesik és fekete maradványai látszódnak. Ez akkor most fejtetű?

#tetű #fejtetű #fehér tetű
2017. máj. 18. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen úgyhogy ha iskolás vagy, kérj felmentést - hivatalosan tetvesen be sem járhatsz, mert összefertöz ölmindenkit (nekem sem lehetett).

Aztán gyogyszertár, tetüirto szer és serkefésü, aztán valakivel essetek a hajadnak, aki a serkéket is leszedi - mert azok tulélik a kezelést, véédve vannak.


És ha hosszu a hajad, célszerü levágni (otthon, most fodrászhoz sem mehetsz!), mert könnyebben kiirthatjátok... mi két-három.hétig szenvedtünk, mert nem engedtem levágni a sürü, lapockáig erö haja.at.

2017. máj. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!