Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ember eladhatja magát?

Egy ember eladhatja magát?

Figyelt kérdés

Nos nemrégiben a egyik ismerőösöm-nél végleg elmentek otthonról.

Nem csinál semmit sem csak felkel eszik egy zsemlét meg iszik egy keveset s alszik, vagy ha nem megy csak fekszik..

Ígyis arról beszél hogy elege van a földből meg a életből.

No de kérdem én hogy miért nem öli meg magát akkor...

Nos azt válaszolta hogy legalább a szerveit eladná vagy magát.

abból is menne családnak vagy valahova pénz.



2017. máj. 19. 00:47
 1/9 anonim ***** válasza:
És te legalább próbáltál segíteni rajta?
2017. máj. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát te is kedves vagy, hogy ahelyett hogy segítenél neki inkább azt mondod neki, hogy ölje meg magát... minden esetre, ha jól tudom akkor van rá lehetőség, hogy valaki felajánlja a szerveit donornak, de nem vagyok benne biztos.
2017. máj. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mintha én már nem próbáltam neki segíteni.

Egyáltalán semmi sem érdelki, nem tudtam felkelteni a érdeklődését semmi iránt.

Idegességből kérdeztem tőle meg azt is, hogy miért nem öli meg magát.

Csak egyszerűen nem akar létezni.

2017. máj. 19. 16:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ember a lelkét biztosan eladhatja, a politikusok és a kormánypárti propagandagépezetben dolgozók közül szinte mindenki meg is tette.
2017. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én eléggé megértem a helyzetet. Mivel úgy gondolja, hogy úgyis meghal (szerintem tényleg ez jár a fejében), nem is motiválja semmi sem a cselekvésre, nem törekszik ismerkedésre, kapcsolatmélyítésre.


Rajta pszichiáter segíthet, a te segítséged önmagában nem lesz elég. Fontos, hogy ne ítélkezéssel, hanem megértéssel közeledj felé, különben csak bezárkózik, és még jobban elszigeteli magát a külvilágtól.

2017. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom eléggé "elszigetelte" magát már a külvilágtól.

Alapvetőleg lehetséges lenne az hogy minden szervét felajánlja de csak akkor ha nem méregben vagy ilyesmibe hal meg hanem csak szimplán leáll a szervezete.


Nos sztem még a pszichiáter se segítene rajta ez már elégé mély O.o minden kérdésre van magyarázata, minden tanács ellen valami kifogást lel ami eléggé igaz is s érthető a részéről.

De az hogy csak alszik s minimálisan tartja magát ez már eléggé gond. anno 75kg volt most már olyan 52 körüli.

Néha azért aktív is ha nem alszik de akkor is "játszik" magyaránt a játékba is csak meghal mert semmit se csinál.

A baráti köre rég nem is foglalkozott vele a újakat meg elhajtja... egyből elkezdi mondani a véleményét és, hogy mi nem tetszik rajta.

még velem úgy nézve el is van de én nem tudok mit kezdeni vele.

2017. máj. 20. 04:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Legálisan nem lehet pénzért árulni szerveket tudtommal. Elvileg ha nem nyilatkozik valaki, hogy ellenzi a szerveinek a felhasználását, akkor felhasználhatják, de sajnos más a gyakorlat.


Visszatérve nem ezen kell agyalni igazán, nem lovat kell adni alá, hanem kezelni a problémáját.

Pszichiáter írhat fel megfelelő gyógyszert. Magában egy bogyó nem old meg semmit, ebben ne áltasd magad, de egy hosszas terápia segíthet, ami felderíti az okot, és a megoldásokat, és motiválttá teszi a beteget.

2017. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Beszélgettem vele erről bár ezt is letudta jó gyorsan... o.o

Azt mondja a terápiás az nem munka a bogyó meg nem gyógyszer, az a világ meg nem élet ahol ezektől függ a ember s ennyivel le is tudott utána meg annyival megint hogy ez nem világ, ebben ő nem akar élni.

2017. máj. 22. 05:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tévedtem, és kicsit másként kell vele beszélni.

Lehet mondani neki, hogy a kifogásgyártás sem munka, és mégis mit veszíthet. Csak nem fél, hogy jobb lesz? (van ilyen) Amúgy rohadt önző dolog.


Jut eszembe, hogy ha már olyan "rendes akar lenni, és" donor kíván lenni, mikor volt utoljára véradáson? Mit tett azért, hogy egy picikét is hasznos legyen, hogy az önbecsülése ne a nulla alatt legyen?

2017. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!