Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Enyhén leégtem, mit tehetnék még?

DeluxeWharf kérdése:

Enyhén leégtem, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Nem olyan melegben de a nap eléggé sütött, 40km-ert le bicajoztunk. Nos mire már hazaértem láttam hogy kezd vörösödni a kezem de még nem fájt. Este fele pedig láttam már hogy a két alkarom teljesen leégett (csuklótól bicepszig) plusz még kis helyeken még a vádlim is meg a nyakam. Mivel tudom hogy ezek annyira nem komolyak mert nem érzek nagyon nagy fájdalmat, de azért érzem hogy levagyok égve, megvan az az érzés. Próbáltam ilyen leégett/napozás utáni sprayt használni, egy kicsit segített rajta, nem sokat. Hideg, vizes kendőkkel is csináltam az meg csak jól esett de nem nagyon segített rajta. Azok lennének a kérdéseim hogy mivel próbálkozzak még hogy minél gyorsabban, könnyebben és hatékonyabban múljon el. Jah és hogy mennyi idő lenne az elmúlása. Előre is köszönöm!

#leégés #enyhe leégés #mit tegyek ha leégtem
2017. máj. 19. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Panthenol, Irix.
2017. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmit. A legfontosabb ilyenkor a hidratálás, a napozás utáni spray ezt a célt szolgálja. Vizes borogatást ne tegyél rá, mert az szárít, és pont az az ellenkezőjét kell tenni.

Akkor gyógyul meg legelőbb (1-2 nap), ha csak hidratálod.

Ha nagyon leégtél, számíthatsz rá, hogy lehámlik, ezzel nem lehet csinálni semmit.

Tanulság: már 15-30 perc alatt is le lehet égni a napon, naptejet kell használni (min. 30-50 faktor).

2017. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én Sudocrem-et szoktam használni égési sérülésre, bőrkipirosodásra és nagyon jó véleményem van róla, mert nyugtatja a bőrt és egy éjszaka alatt már érzékelhető változás. A kicsi kiszerlésű krém(60g) 1000 Ft körül szokott lenni patikákban és sokáig elég, mert ilyen érdekes tömör állaga van.
2017. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszöntem!
2017. máj. 19. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!