Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van aki Tecfidera gyógyszert...

Van aki Tecfidera gyógyszert szed sclerosis multiplex betegségére?

Figyelt kérdés
A rebif okozta tünetek nem csokkentek, így az orvosom ezt írta fel nekem. Eléggé tartok tőle, így ha van valaki, aki szedi vagy szedte, kérem ossza meg velem a tapasztalatait. Még csak 21 éves vagyok, szeretnénk majd gyereket és bár az orvos szerint papíron biztonságos a gyógyszer, mégis nagyon tartok tőle. Van esetleg valaki, aki a gyógyszer szedése után vállalt babát? Kevés a tapasztalat vele eddig, és félek, nem fog-e majd kárt okozni a gyereknek.

2017. máj. 25. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Tecfidera szedése alatt ne vállalj babát (torzszülött "lény" lehet belőle). Állatkisérletek engednek erre következtetni.

Ha abbahagyod a tecfiderát hagyj időt a kimosódásra.

2017. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha babát szeretnél mindenképp egyeztess a neurológusoddal! Vagy abba kell a terhesség alatt hagynod a gyógyszer szedését, vagy esetleg felírnak valami mást - ha körültekintően jársz el, mielőtt belevágsz a babázásba, nem lesz probléma (az más kérdés, hogy az SM rosszabbodhat terhesség hatására, de ezt nyilván tudod).

Egyébként párom ezt szedi, de ő férfi, szóval ez a része nem érinti. Mellékhatásként erős bőrpírt tapasztalt, amely pár óra alatt eltűnik. Mást nem.

2017. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Copaxone-t nem próbáltad? Én 2 éve lovom magam vele, soha semmi mellékhatása nem volt. És azóta shubom sem. Gyorsan lekopogom 🙂
2017. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bár már több, mint egy éves a kérdés, én azt mondhatom, hogy az SM ellenére semmi bajom nem volt a terhességem alatt, pedig csak akkor hagytam abba a rebifet, mikor kiderült, hogy babát várok. Összesen kb. 13 évig szúrtam magam. Tecfiderát 2 hete szedek. Bőrpírt tapasztalok, de nem minden nap. Azt mondom, minden SM beteg bátran vállaljon babát!
2018. szept. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!