Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem bírom az utazást, néha...

Nem bírom az utazást, néha még gyógyszerrel is rosszul leszek. Miért van ez? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nem tudok elmenni busszal.. kocsival sehova sem. Egy 2 órás utat nem bírok ki, hogy ne legyek rosszul.

Ma mentem volna osztálykirándulásra. Erre itthon kell maradnom, mert nem bírnám ki azt a 2 órát. Otthon ettem egy fél kenyeret vajjal és szalámival, majd vettem be Magnézium+B6 tablettát és egy dedalont. Ez után majdnem hánytam, fájt a fejem, szédültem. Mamám adott egy fél nyugtatót is. Majd mikor mentem kocsival a buszra akkor kocsiban is rosszul voltam. Majd még suliban is. A tanárok azt mondták ne menjek, hanem menjek orvoshoz. Megyek is. És elképzeltem magam a buszon.. rosszabbul is éreztem magam. Most itthon vagyok, de most meg fáj a hasam és a fejem. Hányingernek a nagyja elmúlt de még érzem. És mindig ez van utazásnál. Már mikor felkeltem akkor rosszul voltam. A szendvicset is alig tudtam legyűrni. Tegnap egy és fél órát utaztam kocsival.. oda fele fél órát voltam rosszul kb. Utána jó volt. Előtte vettem be dedalont is. Mindig stresszelek ezek előtt. Próbálom magamnak mondani hogy minden rendben lesz, nem leszek rosszul. De nem megy.. mindig elfog a hányinger.. :(

15/L

Ja és ez már kisebb korom óta van.



2017. máj. 26. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:

szegénykém, ez sajnos pánikbetegség.

tipikus tünetek.

nekem detto ez van.

ezzel mindenképp pszichiáterhez kell menni, oda a háziorvos ad beutalót.

neten olvass utána a pánikbetegségnek, és fel fogod ismerni magadnál is.

de figyelj, nehogy elkeseredj, ez kezelhető, nagyon sokat segít a pszichológus, és ha kell gyógyszert is írnak fel rá, de muszáj elmenned vele a dokihoz, mert ha elhanyagolod, rosszabb is lehet.

a dedalon kutyafülét nem ér, a kaja sem, azért nem bírod megenni azt sem, mert már rászorongsz a dologra, és emiatt nem tudsz enni, nyelni.

viszont a MagneB6 jó ötlet, illetve B vitamin komplexet is szedj, mert az idegerősítő.

DE DOKI!!!!

2017. máj. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Voltunk aznap dokinál.. azt mondta: "Ez fejben dől el" ; "Nekem kell legyőznöm" ennyit kaptam.. meg egy igazolást.

Mindig elhatározom magamban hogy nem lesz semmi baj.. akkor is az van..

2017. máj. 28. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Muszáj tovább menned, másik dokit keresni, mert ha nem kezelik, rosszabb lehet. Vannak olyan orvosok, akik nem tudják el sem képzelni, h ez milyen nehéz annak, aki ebben van. Én is sok olyan orvossal találkoztam, aki nem vett komolyan, vagy megmosolyogta a problémámat.

Nyilván neked is meg kell tanulnod ezzel együttélni és magadat erősíteni, de kekk hozzá pszichiátriai segítség.

Neten olvasgass a pánikbetegségről, én onnan nagyon sok mindent tanultam róla, és emberek történeteit, amikből erőt meríthetsz.

Csak ne add fel :-)

2017. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen.. Ez az orvos(gyerekorvos) tényleg csak megmosolyogta.. gyorsan ezt elmondta nekem és mehettem is.

Mamám is ilyen gyerekkora óta. Nem tud hosszútávon buszozni, néha még a kocsit se bírja. Ő azt mondta tudja milyen ez, de harcolnom kell ellene.

Köszönöm a segítségeteket! :)

2017. máj. 28. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!