Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire káros naponta egy...

Mennyire káros naponta egy 0.25-ös frontin?

Figyelt kérdés
szóval évek óta küzdök alvászavarral és próbáltam természetes nyugtatókat, mint pl verbena melatinin citromfű tea ... de semmi sem segített csak ez és enálkül aludni se tudok ilyen kis dózisba mennyire káros?

2017. máj. 27. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szoval, nyugodtan beveheted, akar minden nap, de akkor raszoksz, vagyis kialakul a tolerancia. Ez csak annyit jelent, hogy nem fog egyforma erosen hatni. Ez azt eredmenyezi, hogy novelni kell az adagot. Nem mondom hogy a beallitasahoz a legmegfelelobb egy orvos, csak te erzed, eppen mennyire van szukseged. En minden nap 0,25 mg es 2 mg kozott valamennyit veszek be. (Maximum 8 darab 0,25-ös tabletta) Ez a maximalis adagom, ha odaig eljutok, elkezdem csokkenteni, vagy szimplan nem veszem be, amig ki nem tisztul a verem. (Kb 1-2 hetig). A dontes rajtad all, tamogatlak, es en masfel eve csinalom, szoval ha egyeb kerdesed van, itt vagyok. Most jon a tipikus szoveg resze. Szedj melle kalciumot es magneziumot. Ezeket ugyanis a frontin kivonja beloled, es a hianyuk okozza a bajt. Ezeket betartva viszont semmi bajod nem lesz, elvezni fogod. Azonban elarulok meg valamit: a frontin nem altato. Persze elalszol tole, ha aludni szeretnel, de en napkozben szedem, hogy ateljem a teljes hatasat. Sok sikert benne, ha nem tudod, mennyi legyen a Te maximalis adagod, segithetek megallapitani! Csak ird meg a korodat, es azt, hogy hany kg vagy. Az is segit, hogy fiu vagy lany vagy. En 16 eves lany vagyok 44 kg :)
2017. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sziaa! köszi 17 vagyok kb fel evig szedtem mertek nelkul a kettes rivot és hát eléggé offos voltam nagyon sokszor de jó volt csak elfogyott és jöttek az elvonasi tünetek és rájöttem h erre nincs szükségem viszont az alvaszavarral tenyleg kisebb korom óta küzdök tehát valami segítség kel. pszichiatrian ataraxot írtak csak fel meg melatonint ami semmi :)
2017. máj. 27. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Csak óvatosan mondom mindenkinek, hogy nem lehet örökre beállítani a nyugtatót, mert bármennyihez hozzászokik a szervezet, és akkor kevés lesz.Lehet emelni, de egy idő után az is kevés lesz.Ismertem egy srácot, aki már 20mg rivotriltól sem tudott aludni!És 4 hét után ürül ki a szervezetből a nyugtató, de az elvonási tünetek hónapokig is eltarthatnak. A legkisebb adag is káros, mert ha kialakul a tolerancia, akkor 5 mg-után is pont ugyanolyan elvonási tünetek lesznek, mint 0.25 után.Nem akarok bántani senkit, de nem tini lányok adják már a tuti tanácsokat! Én 7 hónapja nem vettem be egy szemet se, és még mindig vannak tüneteim.41/F
2017. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Oke de hany kg vagy fontos lenne, amugy elozo csak ijesztget, azt hiszi fiatalon nem lehet tapasztalni ilyet. Pedig bazira lehet, csak nem mindennapos. Tehat nyugodtan, meg se fog kottyanni a frontin a rivo meg egy sz*r nekem nem hatott 1x sem, szoval frontin jobb. :) neked is ihy elsore maxnak 2mg-t ajanlok. Atarax csak elsore volt jo, utana mar semmit se hatott ezert elhagytam. Melatonin ugyanugy semmit sem er, mar a legelso se hatott rendesen! Szoval ja, minden rendben lesz !
2017. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A frontin mint mondtam nem altato, igy 0,25-tol vegkepp ne vard hogy majd kiut, es alszol. A frontin napkozben jo stressz es szorongasoldo szer, az en szemelyes kedvencem amugy, de ha aludni akarsz inkabb a dormicum-ot irasd fel, midazolam a hatoanyaga, tehat benzodiazepin alapu az is. 7,5-oset ajanlom (feher szinu tabletta) es nyugodtan egeszet is bevehetsz vagy felezd, azt rad bizom. Abbol 2 darab utan neg vigan setaltam az ors vezer teren. Nem hatastalan, ezzel annyit mondok csak, hogy hozza lehet szokni! Mutet elott adjak orvosok altalaban, de haziorvos felirja. Sok sikert!
2017. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0,25-öt simán szedhetsz minden nap és csont nélkül le tudod tenni bármikor.
2017. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
engem elaltat pont azért szedem 17 vagyok lány és 47 kiló
2017. jún. 2. 11:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek normalis parameterek , es szerintem akkor szedd nyugodtan, nem fog artani. Bar en nem alvashoz hasznalom, (mert nekem nem hat annyira erosen, tolerancia...) hanem csak azert, hogy jobb legyen tole a kedvem, meg kevesebb legyen a paranoid jellegu roham. Max 2mg :)
2017. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!