Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fulcimpan fajdalmatlan csomo,...

Fulcimpan fajdalmatlan csomo, mi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Par honapja eszre vettem a bal fulcimpam felso reszeben egy kis csomot. (Ott ahol visszahajlik a ful pereme, az alatt.)


Fajdalmatlan, tomott tapintatu, nincs rajta fenyes bor, nem valadekozik, nem sebes.


Azota, hogy ratalaltam sokat nott, mar egybeolvad a peremmel, de a novekedes lassu azert.

Mar felkerestem a haziorvost, akitol kaptam beutalot borgyogyaszatra, de meg nem sikerult idopontot egyeztetnem...


Addig is lenne valakinek par nyugtato szava?

Tapasztalatok?

Mi lehet ez egyaltalan?



2017. máj. 27. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden.

Lehet porc túlburjánzás, ami egyfajta daganat, de nem rosszindulatú. Lehet csípés. Lehet porc sérülés, ami vadhús szerűen nő kifelé, olyankor nyissz és kezelni kell csak.

Mivel a felső részét írtad, így ezek lehetnek, ha porc.

Ha nem porc, akkor lehet pattanás (nem mindig fáj), vagyis ciszta, amit kivágnak. Lehet gyulladás, és gennygóc, de az általában fáj.

Lehet vérrög, idegen test, allergiás reakció, és még sok más egyaránt.

Általában a háziorvos már el tudja dönteni, hogy mi lehet ez (tapintás, kinézet), ha kaptál beutalót, akkor meg rajta kell lennie, hogy miért utalt be. A bőrgyógyászaton szintén megvizsgálják, ha olyan, akkor ott helyben ellátnak, ha nem olyan, akkor a sebészetre küldenek át, ahol szintén ellátnak (nem bennfekvős sebészet, járóbeteg ellátás). Ha esetleg magas a tumor faktorod, akkor elküldik a kiszedett részt kivizsgálásra.

De az is lehet, hogy egy felszívódó hólyag csak, akkor semmit se csinálnak vele.

2017. máj. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!