Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy átlagember (aki nem intim...

Egy átlagember (aki nem intim tornázik) mennyire tudja visszatartani a vizeletét?

Figyelt kérdés
Csak hogy legyen viszonyítási alapom. Próbáljátok ki, hogy amikor pisiltek, elállítjátok, majd próbáljátok bent tartani, ameddig csak bírjátok.
2008. okt. 15. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ennek nem értem túlzottan a lényegét... sztem ha már egy kicsit engedtél, utána nem robban szét a hólyagod és amíg meg nem telik megint, vissza lehet tartani.
2008. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit is értünk átlagember alatt ebben a témába??

Akinek nincs eü-problémája?? A vizeletet visszalehet tartani, ha megszakítod a pisilést akkor hamar elmúlik az inger és akár a fele bent maradhat..viszont veszélyes,mert eü gondot okoz..a vizeletvisszatartás eredménye, hogy roncsolódnak az ottani izmok, mert a vizelet nyomja, ingerli, így elgyengül a szövet..kialakul az inkontinencia, úgyhogy ha pisilni kell, akkor menj..Ez sajnos a terheseknél gyakori és néhány esetben fennmaradó probléma.

2008. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Épp ellenkezőleg szerintem, az erős intim izmok javítják az életminőséget.
2008. okt. 15. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak egészségügyi problémáim, mégis vissza tudom tartani a vizeletemet. Ráadásul nem is intimtornázok.
2008. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok . nem tudom kinek írtad a kommented nem vagy egy konkrét ember..mindenesetre iigazad van , hogy az erős intimizmok =jobb életminőség, de az intim izmokat nem a vizeletvisszatartással kell tornáztatni, mert az azért káros,mert belülről a vizelet terheli, te pedig más irányú ellentartást képzel..

Ezért ha erősíteni akarod, inkább tanuld meg az intim tornát, ami medencekanalazás, medence és medencekörnyékre vonatkozo izomtorna, mert annak lesz csak hosszútávú pozitív hatása.

Üdv.: Dietetikus.

2008. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy meddig tudod visszatartani a vizeletedet, az nem csak a záróizmod erejétől függ. - Persze az is számít, hogy erősek-e a záróizmaid, de az is, hogy mennyit iszol. - De leginkább az, hogy mekkora a hólyagkapacitásod, mert az egyik embernek 1,5 litert is tud tárolni, a másiknak meg esetleg csak 3dl-t. Ezért a visszatartás idejéből nem lehet következtetni az izom edzettségére, mert ha valakinek tágulékonyabb a hólyagja, akkor az a gyengébb izmával is tovább tudja tartani annál, mint akinek edzett ugyan a záróizma, viszont kicsi a hólyagja.

Természetesen káros a vizelet visszatartása, pláne, ha ha azt a végsőkig csinálja valaki.

Az intim torna egyébként nagyon hasznos dolog. Javitja a nemi életet, és a vizeletvisszatartási képességet is.

De ugye te nem a vizeletvisszatartás által akarod edzeni a záróizmaidat?? Mert ez nem célravezető és veszélyes is!

2008. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a vizeletvisszatartás tényleg nagyon egészségtelen és veszélyes! illetve múltkor hallottam, hogy sokan hajlmaosak arra, hogy sietnek a wc-zéssel, ezt sem szabad, tovább erősen "nyomni" se !
2008. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!