Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szociális fóbia lehet?

Szociális fóbia lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.A problémám kb másfél éve kezdődött. 19 éves vagyok.Az elején szimpla lámpaláz miatt jött rám a kézremegés,utána már a fejem is remegett.Elég kínosnak éreztem ,ezért próbáltam kerülni az olyan helyzeteket,ahol a középpontban vagyok..Mostanra viszonz egyre súlyosabb a dolog.Egyrészt feszengek,mert tudom,hogy mások is látják a remegést,másrészt pedig nehezebben küzdök meg az általános napi problémákkal...Ha elmegyek egy boltba,fizetek, vagy valamit alá kell írnom,de igazaból minden olyan helyzetben,ahol idegen emberekkel kell kommunikálnom, remeg kezem, és a nyakam is folyamatosan,főleg ha egy helyben kell maradnom.Ilyenkor próbálok egy pontra koncentrálni a szememmel,hogy ne feszengjek és így egy fokkal jobb...De szörnyű érzés hiába nyugtatom magam és tudom hogy semmi nem fog történni, feszengek, amint emberek közelébe vagyok. Amikor épp mozgok,beszélek semmi gond nincs,de amint egy helyben kell lenni...szörnyű...Nem szeretnék egyből ráfogni valami betegséget,ezért is kérdezem,hogy van-e, aki hasonló helyzetben van és ha igen,hogy kezeli?

Olvastam nyugtatókról,stb, de én nem szeretnék gyógyszereken élni..Próbálom felül múlni ezt, és keresem a szituációkat,hogy emberek között legyek,hátha segít,de eddig semmi siker....előre is köszönöm a válaszokat..:)



2017. jún. 1. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Irtam privat uzenetet
2017. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Azóta változott valami? Nálam is ez a helyzet, kb. fél éve jelentkezett a dolog...Pedig előtte ha szerepelnem kellett, csak kis izgulás volt, semmi más, de újabban a fejremegés is társul hozzá, ami borzasztóan zavaró :S Főleg hogy az egyetemen sokat kell kiselőadást tartani. És az az érdekes, hogy előtte is sokat "szerepeltem", nem is értem, hogy miért mostanra jött ez elő nálam.
2018. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy későn írok 2. Válaszoló, sajnos nem :(
2018. ápr. 20. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!