Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S.! MI OKOZZA EZEKET?

S. O. S.! MI OKOZZA EZEKET?

Figyelt kérdés

3 hónapja tüneteim:

- hirtelen fellépő és hamar múló mellkasi fájdalom (hónalj alatt is)

- végtagokon, 1-1 nem állandó ponton hirtelen jelentkező szúró/zsibbadó fájdalom

- állandó, nem túl erős fejfájás homlok két oldalán és hátul-oldalt is alkalmanként,

[- Lehet teljesen független] egy ér a szemem alatt be van dagadva (nem nagyon durva, a környező erektől és a másik szem alatti értől lényegesen nagyobb)

- 2 hónapja egy sima hörghurutból is nagyon nehezen gyógyultam meg, visszament a lázam 5 napon keresztül. Régen C vitamin nélkül 2-3 nap alatt teljesen túl voltam rajta,

- fáradékonyság

- Hasi fájdalom

- Egy hete vettem észre, hogy hátsó nyaki nyirokcsomóm meg van duzzadva, nem mozdítható, alapból fáj egy kicsit a környékén, de ha hozzáérek nem fokozódik.

- Ezen felül az ádámcsutkámban kis gombócot érzek, és a nyakamon elég nagy területen, kissé erős kifejezéssel, de fáj.


Vérnyomás: 128/80/89 Nyugalomban, de

erősen érzem a szívem dobogását, pl. a hasam mindig megemelkedik tőle, és fülemen fekve is hallom. Továbbá ha csak sétálok, vagy felsétálok a lépcsőn már attól a nyakamon lévő verőereken nagyon érzem


19 éves fiú, alkohol, cigi, energiaital, kávé SOHA

Nem vagyok megfázva, vagy ilyesmi.


EKG-t, szívultrahangot csináltak, de elvileg azokkal minden oké.


Laboreredményeimben eltérések:

Thrombocyta szám: 79 fL (Referencia: 81-99)

MPV: 7,8 fL (Ref.:8-13)

Se gamma GT meghat.: 9 U/L (Ref.:11-40)

Vérselytsüllyedés: 2mm/h (Ref:3-8)

Fajsúly: 1,033 (Ref: 1,002-1,030)

Se cortisol (reggel) meghat.: 712 mmol/L (Ref.:138-690)


Mi okozhatja ezeket a tüneteket?

Mellékvese? Pajzsmirigy? Esetleg a nyirokcsomóim fájnának a mellkason és a hónalj alatt is?Esetleg más? Nagyon félek. Illetőleg milyen vizsgálat lenne szükséges? (Gasztro-ra és lágyrészi nyaki UH-ra van időpontom, de még több, mint egy hónap).


Köszi a válaszokat!



2017. jún. 8. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerinted az itt valaszolok jobban tudjak mint az orvosaid?
2017. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg ezt leírtad, 3 orvost felkereshettél volna...
2017. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Azta! Szerintem kérdezd meg az orvosodat!
2017. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
lol, ezek minimális eltérések. egyszerűbb lenne ha egy orvost kérdeznél meg, de szerintem nem kizárt h hipochonder vagy :D
2017. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én vagyok a hülye, elfelejtettem kiírni, hogy unatkozó 12 éves anyaszomorítók kíméljenek a szemetüktől. Szerinted azért írtam ki, mert ilyen választ vártam? Kérlek, akkor inkább ne kommentelj!


Természetesen mentem orvoshoz, csak még várok az időpontjaimra. Azért írtam ki, hátha valakinek vannak/voltak hasonló tünetei

2017. jún. 8. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb vagyok mint te, ráadásul eu-s. Ha az orvossal is így beszélsz ne csodálkozz ha elküld a fa.szba.
2017. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Na mit mondtak ?
2017. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Chris Coleman ***** válasza:

Szia !

Elsőre azt mondanám sokat stresszelsz, amit a kortizol szint is mutat. Szerencsére meg semmilyen komoly szomatizaciod nincsen de valószínűleg a szorongás, betegségtől való félelem, aggódás jellemezheti mindennapjaidat.

A testünkben mindennap jelennek meg változások. Az, hogy érzed a szíved dobogósát is a valószínűleg a vegetatív idegrendszer stimulációját mutatja. Próbáld meg elengedni az önmagad scanneleset. Sportolj sokat, mozogj sokat, tanulj meg realaxalni, autogén tréninget és napi rendszerességgel alkalmazd. Nézz sok jó vígjátékot , nevess sokat. A kortizol szint csökkenését kell elérni erre a mozgás tényleg jó.

Semmi extra gond nincs de természetesen egy orvost inkább keress fel ha jobban megnyugtat.

Boldog szép napot!

C.C.

2022. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!