Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallottam, hogy ha sokáig (kb...

Telemiu kérdése:

Hallottam, hogy ha sokáig (kb 10 napig) nem alszol, akkor abba belehalsz. Valaki felvilágosítana kicsit? :D

Figyelt kérdés
Elsősorban: ugyebár az alváshiány miatt leáll a szervezet, de ez mivel jár pontosan? Csak elalszol és meghalsz, vagy szívrohamod lesz, vagy mi? Másodszor, ha mondjuk nem alszol pár napig, az ugyebár nem tesz jót, de hagy-e esetleg maradandó mentális vagy fizikai károkat?
2017. jún. 9. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ideg összeroppanással jár, és hosszú távon igen, okoz maradandó sérülést, konkrétan bele lehet dilizni.

Hogy ez mennyire igaz, vagy mennyire nem, azt nem tudom, de állítólag volt ilyen szovjet kísérlet, rabokon, és a végére saját magukról letépték a bőrt, meg a húst.

2017. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem

[link]

2017. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kérdéseid nagyon jók! Én csak részinformációkkal tudok szolgálni. A világrekord ébren 11 nap. Ellenőrzött kísérlet volt, orvosokkal, kórházban. Akarattal nem lehet akármeddig ébren maradni, mert egy idő után az agy lekapcsol, hogy ne keletkezzenek maradandó károsodások. Én betegség miatt többször is voltam folyamatosan ébren 3-5 napig.Ekkor már nem tudtam, hogy mennyi 3+2. De miután altatóval kialudtam magam, nem volt semmilyen fizikai-mentális bajom. Veled együtt várom a további válaszokat!
2017. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló felrakott cikke érdekes volt. De van benne egy nagy bibi. Ha valakit amúgy hagynának aludni, akkor nincs szüksége ágyra, meg ágyneműre. 3-4 nap ébrenlét után hóban, sárban, kősziklán is simán elaludna.Nagyapám mesélte, hogy egyszer menetelés közben elaludt, és egyszerűen kidőlt a sorból.
2017. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nah ez egy elég érdekes cikk...Bár most elkezdtem tartani attól, hogy ébren maradósat játszak:D Kíváncsi vagyok hallucinálok-e, vagy megőrülök-e teljesen. Így se vagyok teljesen normális, de ez még közelébe sem ér a cikkben leírtakra:S
2017. jún. 9. 22:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Ettől nem kell tartanod. Akkor sem bírnál 3-4 napnál tovább ébren fent maradni, ha folyamatosan ütögetném a fejedet.
2017. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En voltan 4 napot fent hat igen mar halucinaltam. Es azagyam is kikapcsolt. Ja de a 4 5 nap alatt amit fent voltam napi. 20 30 percre lecsuktam a szemem.
2017. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt h egy vizsga előtt semmit nem aludtam. Nagyon megbántam mert tök egyszerű dolgok nem jutottak eszembe és hiába voltam nagyon fáradt mégis alig tudtam elaludni utána.
2017. jún. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!