Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a kifejezé...

Mit jelentenek ezek a kifejezések?

Figyelt kérdés

Májkapu és pancreas fejtől dorsálisan,

Májkapu pontosan mit jelent, hol helyezkedik el?

Ha ezen a helyen van daganat azt minek nevezik? Epevezeték lenne a májkapu? Mondanátok róla valamit?



2017. jún. 10. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Májkapu: a máj része, ezen a képen jól látszik [link]

Egyébként a google 1. találata a májkapu keresőszóra.

A pancreas a hasnyálmirigy, a fej a hasnyálmirigy része. A dorsalisan azt jelenti, hogy hátrafelé. Ha a fent leírt helyen daganat van, annak az elnevezése függ attól a szövettől, amiből kialakult. ott lehet pl. a nyelőcső, gyomornak egy része, nyirokcsomók, stb. Nehéz úgy egy leletet értelmezni, hogy egy mondatrész felét látja az ember.

2017. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen én is láttam azt a képet, az érdekelne, hogy ezen a területen mennyire rossz az ha daganat van, rosszindulatú-e gyakrabban? Lehet-e hasnyálmirigyrák? Tudom, hogy nehéz pár sorból megmondani, ha akarod leírhatom privátban az orvos elemzését.
2017. jún. 11. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy daganat nem attól lesz rossz, hogy hol van, hanem hogy szövettanilag milyen daganat. A fenti helyen lehet egy teljesen ártalmatlan hemangioma is, azzal 100 évig elél az ember, de lehet egy áttétes hasnyálmirigy fej tumor, ami 4 hónap alatt elvisz.
2017. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
remélem nem hasnyálmirigy tumor :( azt írták hogy a "pancreas felszíne sima, homogén szerkezetű, nem szélesebb" remélem ha baj lenne vele akkor azt meglátta volna elsőre az ultrahang. Köszönöm a válaszokat ment a zöld mindenkinek, aki akar írhat még
2017. jún. 11. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!