Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék súlyos hanyag...

Mit tehetnék súlyos hanyag tartás ellen?

Figyelt kérdés
Ez mellé még scoliosis-om is van, de most konkrétan a tartásomon szeretnék változtatni. Mostanában sokat figyelek arra, hogy egyenesen álljak, szerintem már kezdem is megszokni, egyre könnyebb. Úgy állok, ahogy a gyógytestnevelőm mondja. Ma készültek fellépésen képek és nagyon szemet szúrt a hanyag tartásom, pedig akkor is próbáltam egyenesen állni. A fejem teljesen előre volt dőlve, a hátam felső része púpos volt(amúgy is van púpom jobb oldalt. Mit javasolnátok, hogyan sajátítsam el azt az egyenes állást, ami igazán szükséges és normális? Milyen gyakorlatokat végezzek? Mit tartsak be, változtassak meg?
2017. jún. 13. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet kapni tépőzáras tartásjavító pántot
2017. jún. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lehet kapni olyan cipőt aminek gördülős a talpa.

az javítani fog a tartásodon, mert ha nem tartod magad egyenesen mikor mész vele akkor elesel, és így azonnal érzed ha kezdesz begörbülni.

először alacsony talpúval kezdj, ne legyen nagyon meredek a görbület, mert először még izomlázad is lehet tőle.

2017. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem a gördülő cipő csak álldogálásra jó, járáskor olyan természetellenesen peckesen kell menni vele mint ahogy a lovak mennek díszlépésben
2017. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes időnként megmasszírozni a tarkót! A helytelen testtartás abból adódik, hogy a koponya nem illeszkedik pontosan az atlaszcsontra. Ha még a lágy kötőszövetek elmasszírozhatók, a testtartásod is sokat javulhat. De ha már korosabb vagy, örökre púpos maradsz. Illetve csak a halálodig.
2017. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Serdülő lány vagyok, így reményeim szerint még tudok javítani rajta. A masszást majd kipróbálom, ahogy azt a tépőzáras vállcuccot is. A cipős dologtól azért tartózkodom inkább, mert lúdtalpam van, és nemsokára talpbetétet kell hordanom, mert az egyik lábam 2cm-er rövidebb mint a másik:/ de ha esetleg úgy is hordhatom, majd kipróbálom. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jún. 14. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!