Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez az érzés a...

Mitől lehet ez az érzés a tüdőmben?

Figyelt kérdés

Reggelente, az első pár mély (!) lélegzetvételnél, mikor teleszívom a tüdőm, akkor a hátamnál, alul úgy érzem, mintha "ropogna", bugyogna a tüdőm. Ez az érzés csak a légvétel végén van, és pár perc után már nem is jön elő. Nem fáj, nem köhögtet. Nem szoktam egyébként sem köhögni, nem vagyok lázas, nem volt még tüdőgyulladásom, nem szokott gyakran felső légúti megbetegedésem lenni, se semmi. Pszichés okokból néha van egy enyhe nehézlégzésem, de nem tüdőtágulatos-fulladós, hanem pszichés eredetű. Tavaly nyáron voltam mellkas röntgenen, akkor már megvoltak ezek a tünetek, és negatív lett az eredmény. Eü suliba járok, csináltunk egy-két hónapja légzés vizsgálatot, és kiváló eredményem lett rajta.


Hozzá kell tenni, hogy túlsúlyos vagyok, nem mozgok túl sokat (suli mellett nagyon kimerült vagyok, így év közben nem jutott időm rendszeres sportolásra). Egyébként ha mozgok, akkor sem fulladozok, de nyilván az erőnlétem a mozgáshiány miatt elég gyenge.


Más is tapasztalt már ilyen tüneteket? Mitől lehet, és hogy lehetne segíteni rajta?


Köszi előre is!

20/L



2017. jún. 24. 18:42
 1/2 anonim válasza:

szerintem görnyedt helyzetben aludtál és amikor nagy levegőt vettél, a bordákat nyomta a kitágult tüdőd vagy ilyesmi.


a legjobb orvoshoz menni és le van tudva. mozogj rendszeresen, muszáj!!!

2017. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hisz legtöbbször "magzat pózban" alszom, illetve inkább arcmosáskor, görnyedt pozícióban van ez az érzés.


Mindenképp megyek dokihoz, illetve hamarosan megint mellkas röntgenre (sulihoz kell a lelet), és a mozgást is erőltetni fogom, ahogy időm engedi.


Köszönöm a válaszodat!

2017. jún. 24. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!